Jump to content

Dragi forumaši,

TOYOTA club Serbia forum će ostati aktivan i funkcionalan do daljnjeg.
Forum će raditi normalno bez ikakvih prekida u kontinuitetu.

Dobrodošli na forum!

P.S.
Nakon registracije, napravite novu temu u sobi Parking kako bi ste se predstavili. Tada otključavate pristup svim ostalim sobama i temama foruma.

Photo

(Bela - Crna) Lista prodavnica/servisera Toyota delova

toyota celica service servis

• Please log in to reply
577 replies to this topic

#561 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara
  • TOYOTA COROLLA GTI AE92 4AGE REDTOP SMALLPORT

Posted 13 April 2016 - 21:16

Matori ja koliko sam u ovoj prici  Tria svi hvale i svi su prezadovoljni njegovim radom,nego mi nejasne ove cene. ako JS ugradjuje oem delove i ima ovakve cene,ispada da Trio cepa samo aftermrket tj manje kvalitetne delove u sta sumnjam. nzn ova cela prica mi bas skroz cudna i ovolika razlika u ceni na svim delovima a na samo na glavcini.  :mellow:

#562 laki72

laki72

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 1360 posts
  • LocationBelgrade
  • Toyota Auris, Mitsubishi Galant, Punto classic

Posted 13 April 2016 - 21:30

1. Cena nije merilo kvaliteta!!!
Pored samog proizvoda, znacajan deo cene je placanje samog brenda i njegovog renomea!

Da ne "mudrujem" previse, primer iz svakodnevnog zivota vam je relacija Fanta - Golf narandza.
Iako ova druga ima u sebi prirodnu mineralnu vodu i veci procenat suvog ostatka, Fanta je zbog imena skuplja 50%

Dakle, jasno vam je da na trzistu ima (i treba da ima) raznih ponuda, a na krajnjem korisniku je da izabere ono sto je za njega najoptimalnije.
Nekome je to cena, nekome kvalitet, a nekome 'neki imaginarni' odnos ta dva faktora (cena-kvalitet).

Eto, pre neki dan kupih filter ulja (ulozak) za 1.33 u varijanti Blueprint i prijatno se iznenadih koliko je bolje odradjen nego Champion koji je skuplji (samo ga ovaj put nije bilo).

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

#563 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara

Posted 13 April 2016 - 21:36

to da Laki,nego samo ciji je filter u kutiji BP posto oni naravno samo pakuju a neproizvode.

ja od dosadasnjih delova sto sam uzimao za Rollu 85% su bili  BP na kontu saradnje sa Febi ripanj pa su svi stizali malte ne iz UK i svi mi kazu kao>ma gde BP,nista to nevalja< dok sam ja npr prezadovoljan,em imaju sirok asortiman a cena>kvalitet fenomenalni ;)

#564 laki72

laki72

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 1360 posts
  • LocationBelgrade

Posted 13 April 2016 - 21:53

Febi je vec 3 godine 100% vlasnik Blueprint -a.

Trgovinski brend, nastao svojevremeno u engleskoj da bi ponudio aftermarket delove iskljucivo za Mazda automobile.
Ubrzo se ponuda prosirila na sve Japanske brendove, a kasnije i na korejska vozila.
Vremenom, poslovanje je rasireno sa ostrva i na ostatak evrope.
Partnerstvo, deonice i na kraju je usledila 'akvizicija' od strane nemacke Febi bilstajn grupe.

Da dopunim ovaj oftopic.
Febi takodje pakuje proizvode raznih proizvodjaca i brendira ih svojim imenom.
Jedan od takvih proizvodjaca je bio i FAD iz Gornjeg Milanovca, koji je preko 90% proizvodnje plasirao Febi-ju.

Sediste Bluprint i jeste u UK, iako je sada vlasnistvo nemacke firme.
Febi u Srbiji posluje preko Ripnja i jos jednog partnera u Cacku.
Malo komplikuju oko placanja ripanjci, ali nadje se nacin ;)

#565 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara

Posted 13 April 2016 - 22:04

Laki> sve jasno za BP i FB :D :twothumbsup: Saradjujem snjima vec dugo i jako korektni i ljubazni,i uvek su tu da izadju u susret. moj drugar sto odrzava honde takodje ima saradnju godinama sa njima,konkretno mislim na Ripanj :)   odosmo u off :)

#566 laki72

laki72

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 1360 posts
  • LocationBelgrade

Posted 13 April 2016 - 22:09

Dobro, delimicni off
Jer ovim tvojim iskustvom se prodavci Febi-ja iz Ripnja svrstavaju na belu listu ;)

#567 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara

Posted 14 April 2016 - 06:51

Laki> NARAVNO ,na naj belju listu koja postoji ;)  oni su u sustini veleprodaja koja nje u obavezi da saradjuje sa fizickim licima tj pojedincima,ali u mom slucaju kad god bi mi nesto trebalo ljubazno su izlazili u susret i porucivali delove iz UK pa makar to bila sitnica koja kosta npr 300din :)  odusevili su me i prezadovoljan sam generalno i na Febi ripanj a i na BP proizvode ;)

Isto tako mislim da bi Auto Hana u Deligradskoj 15 na Savskom Vencu mogla da se svrsta na belu listu prodavnica Toyota auto delova,veliki izbor,solidne cene i maksimalna ljubaznost :)

#568 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid
  • Toyota Yaris 1.5VVT-i TS

Posted 14 April 2016 - 08:55

:twothumbsup: lepa priča.

#569 Liftman

Liftman

TcS Uča

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 3610 posts
  • LocationGotham City
  • Bugatti Veyron...ali shhhh nemoj nikom da kazes

Posted 19 May 2016 - 20:09

Jedan od primera iz familije Zivkovic

Untitled_1.jpg

#570 vlada_ivana

vlada_ivana

Newbie

• Učlanjen
  • Pip
  • 40 posts
  • LocationBeograd
  • Yaris 1.0

Posted 19 May 2016 - 20:57

Možda i nema neke veze sa temom, generalno Gazela ima od najjeftinijih do najskupljih delova u ponudi (uglavnom), ali zato Kavo (oni su zvanični uvoznici) filteri su za izbegavanje. Napravljeni su toliko loše da to nije normalno, bez obzira na enormno nisku cenu (filter kabine za Yarisa = 408 RSD).

Generalno, Kavo je za izbegavanje, najgori mogući kinez (gori i od japanparts, nipparts i ostalih ...parts).

#571 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara

Posted 19 May 2016 - 21:14

Vlada>>> sto se Gazele tice cena i usluga kod mene i nemaju neku prolaznu ocenu.

ja sam ih zvao sada kad sam sklapao motor za neke delove i od svega samo su imali PKkais i filter ulja :)

Tako da nisam ostvario nikakvu saradnju :) vec sve sam zavrsio u Japan X , Febi\u i nesto u Auto Hani :)

A opet svaki deo koji bi Gazela  mogli da nabave trebalo bi nekih 40\60 dana da se ceka sto je po meni minus. -_-

#572 goran_b

goran_b

Newbie

• Učlanjen
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationInđija
  • Toyota Corolla E100

Posted 20 May 2016 - 08:48

Nakon pocetnog odusevljenja
http://www.toyotaclu...ola-e100/page-2
pomalo sam se razocarao u TRIO servis. Nekoliko dana po zavrsetku posla cujem skripanje u zadnjem desnom tocku i primetim da se tocak greje. Odvezem kola u TRIO, dobos se usijao. Popuste oni pakne, probaju, nozna koci, rucna na desnom tocku slabije hvata. Kazu: jedna sajla se istegla treba je zameniti, menjaju se u paru i naprave mi predracun. Dobro, mislim, rekao sam da mi se rucna sredi, zasto mi to odmah nisu javili pa uradili. Nema veze, kazem im da cu se javiti kad resim to da radim. Juce odem ostavim kola i posle nekog vremena mi javljaju:" ima dopuna, moramo da vam zamenimo  kocioni cilindar na zadnjem tocku".. "Ali taj cilindar ste mi menjali prosli put", kazem ja.. Na kraju se utvrdi da je taj novi posle par meseci "propisao".. Zamene oni cilindar, stave sajle za rucnu kocnicu i Goran mi kaze da nisu smeli do kraja da ih pritegnu, da ja to tako vozim 1000, a jos bolje 2000 km, pa ce oni to dotegnuti.. Platim, vraca se majstor koji je radio, Goran ga pita:" Da li hvata rucna kako treba"  Kaze:" Na zalost ne bas".. Pitam ga da li mi je bar dovoljno otpustio paknove, da mi se opet ne greju tockovi.. Kaze: "Ne blokiraju, dobri su". Goran mi ponovi da dodjem posle par hiljada kilometara, a onda ce mi dodati neku sajlu za koju se vezu ove dve i da mi nece ruke naplatiti vec samo sajlu.. Aman, to ce biti da cetvrti put dolazim zbog kocnica i zasto odmah nisu rekli za tu sajlu i ugradili je.. Pitam da li su utvrdili gde motor pusta ulje.. Kaze da nisu i da moram oprati motor, a onda, ako curi na delu koji su oni radili, uradice mi ponovo.. Vec iznerviran krenem, povucem rucnu - ne hvata ama bas nimalo.. Ne vratim se, kraj je vec radnog vremena, a i ne mogu da ostavim kola, neophodna su mi narednih nekoliko dana.. Dodjem kuci, pipnem zadnji desni tocak - on vreo. I tako bi trebalo da vozim 2000 km, bez rucne i sa tockom koji se greje? Za mesec dana mi istice registracija, ja godisnje prevalim 5-6000 km.. Pa kad da dodjem? A ako me milicija uhvati bez rucne, hocete li vi da platite kaznu?
Glava uradjena, predihtovana, sve u cilju da mi ulje ne curi - opet imam ulja na sve strane.. ne curi na dihtungu, sad negde drugde.. ali zasto mi to niste resili, pa trazio sam to.. Goran je doduse pitao majstora koji je to radio, zasto curi na nekom cepu.. Kaze:"Nisam imao gumicu"
Motor nastelovan i treba da radi ko nov, kako rekose.. Dobro, lepo radi, ne mogu reci, ali svaki put verglam ko kreten kad je hladan da ga upalim.. Pa zasto mi to niste namestili..

Popust od 10% na ruke nisam dobio, priznali su 5% na delove.. Hajde, to i nije neki problem, mada ne odgovara ovom sto su napisali.. Rade jeftino, za automobile godista mojeg satnica je vec dosta niza nego za novije..
Ne znam, mozda i ja gresim sto ocekujem nesto vise. Mozda su to sve normalne stvari, stvari koje se dogadjaju, a ja sam vec izgubio zivce sa majstorima.. Eto, voleo bih da cujem necije misljenje

#573 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid
  • Toyota Yaris 1.5VVT-i TS

Posted 20 May 2016 - 09:39

Ovo je prvi puta da sam čuo da se neko žali na Trio. Ja kod njih servisiram i imam samo reči hvale. Verujem u ovo napisano, jbg, niko nije savršen. Šta reći!? Idi ponovo i odma im pokaži da se točak greje i da ti ne radi ručna. Nemoj tako voziti. Ja sam platio kaznu jer mi nije radila ručna. Zaustavio me pandur , potegao ručnu, ona nije radila i platio kaznu. Mnogo ljudi ne pere motor, ali ja sam od onih koji misle da se treba prati. Kao prvo zbog boljeg hlađenja, a ako drugo, baš zbog toga što su ti rekli. Ne možeš videti na prljavom motoru gde je procurelo ulje. Ok je od njih kao što su ti rekli da će ti uraditi ponovo ako se utvrdi da curi na mestu koje su ti radili. Ne vidim tu problem. To što verglaš duže da upališ dok je motor ladan može da bude i zbog istrošenosti samog motora. Ako je to onda ti niko to ne može srediti već samo generallna. Kliko sam pročitao, naštelovali su ga da radi dobro. Jedini problem ovde vidim u kočnicama i tom točku , a to se mora rešiti. Znač kako se kaže, bolje da ne može da upali nego da ne može da stane. Ako su naplatili , njihovo je i da reše. Imaš i na forumu teme od Tria pa probaj i Živka(gazda) kontaktirati i ja verujem da će ti rešiti problem. Na kraju krajeva, možda je i problem malo veći pa ne može da se iz prve ubode. U svakom slučaju , što pre opet u servis da reklamiraš kočnicu i točak,a motor svakako operi da se vidi gde pušta ulje. Neko moje mišljenje i kako bi ja uradio.

#574 Milos CTS

Milos CTS

Racing Crew & TcS Team

• Moderators
  • PipPipPip
  • 9357 posts
  • LocationBeograd
  • Corolla E123 (2zz-ge) TSn

Posted 20 May 2016 - 09:42

Ja bi oprao motor i vratio se nazad da reklamiram kočnicu i da pogledaju gde curi

#575 goran_b

goran_b

Newbie

• Učlanjen
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationInđija
  • Toyota Corolla E100

Posted 20 May 2016 - 09:55

Pa to moram uraditi, ali nisam ocekivao bas od TRIA da toliko puta idem za istu stvar..Matori, generalno je uradjeno i motor bi trebalo normalno da pali.. oni su uradili ponovo gornji deo, a za donji je majstor rekao da, koliko je mogao da vidi, dobro je odradjen.. kompresija je odlicna.. ne znam ni gde da operem motor u Indjiji, citam da to nije bezopasno sam da radim.. znam da sam za punta trazio i niko u perionicama nije prao toplom vodom.. pitanje je da li i treba ja sad da perem ako oni nisu uradili kako treba

#576 laci86

laci86

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 276 posts
  • LocationKovin
  • Toyota Corolla E90 XL

Posted 20 May 2016 - 10:09

Godinu dana nakon ozbiljnih radova na kočnicama i oslanjanju nađoh malo slobodnog vremena i rešim da promenim ulje u kočnicama.
Kada sam došao do zadnjeg levog točka ispustim staro ulje, pokušam prstima da zavijem šraf i... Šipak! Šraf se vrti bez ikakvog otpora. Izvadim šraf i vidim da je navoj pojeden, neko ga je zavio ukrivo.
Poslao sam mejl i posle 5 dana dobijam odgovor da dođem u servis da provere u čemu je problem. Auto je ostao samo sa ručnom kočnicom, tako da ovo nije bila opcija.
Auto mi nije bio potreban i stajao je nekih 7-10 dana. Jednog dana mi zvoni telefon i neko od zaposlenih u Trio servisu me zove  sa namerom da mi proda novi kočioni cilindar. Samo sam se zahvalio na ponudi... Cilindar sam sredio u servisu "Sve za vaš auto", u Cvijićevoj. Nisam bio siguran šta mogu očekivati, ali je sve brzo urađeno, cene su korektne i odnos prema klijentu je za svaku pohvalu.

Iskreno mi je zasmetalo što ni u jednom trenutku nisam dobio izvinjenje iz Tria, a bilo bi korektno da su mi makar poslali drugi cilindar. Ozbiljan servis bi prihvatio da cilindar zamenim u nekom servisu i cenu te zamene odbio kada sledeći put dođem na servis.

Pre nešto više od mesec dana im pošaljem mejl u vezi sa generalnom motora. Kao i kod prethodnih radova hteo sam da sve bude detaljno urađeno da ne rikne neka glupost koju nisam promenio.
Iako sam već bio skeptičan poslao sam im opis šta bih hteo da se uradi i zamolio ih za okvirni predračun sa cenom i proizvođačem delova koji bi se ugradili.
Mesec dana sam čekao na odgovor da bih na kraju poslao još jedan mejl. Izvinili su mi se što sam čekao i sledećeg dana sam dobio predračun. Ali nigde ne piše ko je proizvođač delova, što mi nikako ne uliva poverenje. Jedino što je pisalo je da su delovi "u kvalitetu". 
Očigledno ne daju garanciju na svoj rad, tako da mi ne pada na pamet da za generalnu dam 50-100K (po predračunu) i da se nadam najboljem.

Inicijalno sam imao vrlo lepo mišljenje o servisu, mislio sam da su izuzetak od pravila.

#577 goran_b

goran_b

Newbie

• Učlanjen
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationInđija
  • Toyota Corolla E100

Posted 20 May 2016 - 13:44

pa ne znam, ja sa garancijom nemam problem sa njima.. kada je otisao novi cilindar koji su mi ugradili, zamenili su ga bez problema.. imislim da tu nije problem.. imam samo primedbu na kvalitet radova i nemarnost.. ako sam im ostavio kola i rekao im da imam vremena i sta sve da mi urade, ocekujem da mi nece vracati kola, a da to nije uradjeno ili da je polovicno uradjeno.. ovako se ne isplati ni njima ni meni.. za rucnu, juce, majstor je radio od 11 do kraja radnog vremena, i bas se namucio.. da su odmah uradili kako treba, to se ne bi desilo.. ovako su naplatili sat i po posla, a radili su mnogo vise i morace ponovo.. a ja vec treci put uzimam slobodan dan sa posla i muvam se tamo ceo dan, trosim gorivo, vreme i zivce..

#578 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara

Posted 20 May 2016 - 22:16

Interesantna iskustva sa Trio servisom,do sada niko nije imao zamerku na njih :)

Also tagged with one or more of these keywords: toyota, celica, service, servis

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users