Jump to content

Dragi forumaši,

TOYOTA club Serbia forum će ostati aktivan i funkcionalan do daljnjeg.
Forum će raditi normalno bez ikakvih prekida u kontinuitetu.

Dobrodošli na forum!

P.S.
Nakon registracije, napravite novu temu u sobi Parking kako bi ste se predstavili. Tada otključavate pristup svim ostalim sobama i temama foruma.

Photo

Kako se pravi Nissan GT-R! (Video National Geographic)

Video National Geographic Nissan GT-R Proizvodnja Superauto

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 TcS.Bot

TcS.Bot

Advanced Member

• Redakcija
  • PipPipPip
  • 732 posts

Posted 03 January 2013 - 13:12

Kako se pravi Nissan GT-R (Video National Geographic)

Posted Image

Odličan dokumentarni film kako se pravi japanski superauto - NISSAN GTR.

http://www.youtube.c...d&v=TGY9CuBbjZI

Izvor: National Geographic

#2 Yoyogi

Yoyogi

TcS u Japanu

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 964 posts
  • Location豊田市 Toyota City
  • Toyota LandCruiser 200 AIX 2011

Posted 04 January 2013 - 14:25

Kako se pravi Nissan GT-R (Video National Geographic)

Posted Image

Odličan dokumentarni film kako se pravi japanski superauto - NISSAN GTR.

http://www.youtube.c...d&v=TGY9CuBbjZI

Sto si nam stavio 45 minuta marketinski i reklamni tube?
Kao da niko to ne radi, ovde da se uchi? Na Nissanu (koji mislim da pravi odlicna kola)?

Drugi to rade i bolje, u realnosti. Budu No.1 u prodaji kola i nisu na ivici bankrota.

Svako ko je bio na Toyota Factory tour (ja sam bio bar 10 puta, sto sam sto vodio druge) bi prekinuo tvoj prilog posle 20 sekundi. Ne sto je los nego sto znamo kako to najbolji rade.
Odgledao sam ga, sa naporom i bez "jaw dropping" samo da vidim sta kazu. Nista posebno, cak su i iza lidera. I koliko su uspeli da iskopiraju Toyoty.

Nissan je Toyoti ono sto je Robin Betmenu.
Bez obzira koliko plate marketinske agencije.

Istina, Nissan pravi odlicna kola. To ja mislim a nema potrebe da Nissan dolazi na Toyota sajt da nam svima to kaze.

Nemaju svoj sajt?

Kako bi bilo da pustimo Toyota 1 sat clip na Nissan sajt? Da li nam to cifra dozvoljava (ko je sluzio JNA zna na sta mislim).

#3 wazzuu

wazzuu

Racing Crew

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1829 posts
  • LocationNBG
  • Celica ST202, Yaris 1.0

Posted 04 January 2013 - 14:39

Sto si iskljuciv tako? GT-R je vrhunska masina, trenutno jedna od najboljih u klasi i za novce... Video je nekome interesantan, nekome nije i idemo dalje...

Ja licno volim da pogledam sve sto se ima pogledati na temu kola, tako da hvala robotu sto nam je stavio link :)

#4 Yoyogi

Yoyogi

TcS u Japanu

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 964 posts

Posted 04 January 2013 - 14:40

Da ne editujem post, da dodam: marketinski trikovi kompanija koje nisu Toyota ne vidim sta treba da traze na Toyota sajtu.

Prvi sam da su sva japanska kola odlicna ali ipak, shvatimo da smo Toyota sajt. Promocija drugih proizvodjaca (koristeci njihove marketinske, debelo placene spotove) mislim da nije u redu. Oni imaju svoje sajtove.

Imam bar 20 postova o drugim japanskim kolima u kojima prepoznajem i priznajem njihov kvalitet ali ne navlake marketinga.

Ovo je zbog toga sto TcS Bot nick ne odgovara na primedbe, sto je OK.

#5 Yoyogi

Yoyogi

TcS u Japanu

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 964 posts

Posted 04 January 2013 - 14:42

Sto si iskljuciv tako? GT-R je vrhunska masina, trenutno jedna od najboljih u klasi i za novce... Video je nekome interesantan, nekome nije i idemo dalje...

Ja licno volim da pogledam sve sto se ima pogledati na temu kola, tako da hvala robotu sto nam je stavio link :)

Eto , ti si jedan od onih koji se ne slaze samnom.
I to je ok.

#6 Ivan91

Ivan91

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 350 posts

Posted 04 January 2013 - 15:25

Gt-r u msm da nije ni potreban ovakav marketing, pre nego sto je uopste izaso iz fabrike bio je boom. Isto kao i za lamborghini aventador, auto je prodat pre nego sto je napravljen, al sve jedno su napravili dokumentarac o njegovoj proizvodnji. Ovakve klipove rade mnogi proizvodjaci,i dosta ljudi ih rado gleda, pogotovu kad su ovako interesantna kola u pitanju.
Slazem se sa wazuom, dobrih 45 min :)
pozz

#7 Yoyogi

Yoyogi

TcS u Japanu

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 964 posts

Posted 04 January 2013 - 15:45

Sta reklama trazi na tom sajtu?

Mora de se taj sajt promenio od kada sam tamo gledao dobre slike iz prirode.

#8 dimitreye

dimitreye

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 324 posts
  • LocationNova Pazova
  • Corolla cae86det

Posted 04 January 2013 - 16:09

@Yoyogi Donekle te i razumem...

I stvarno bi mi bilo drago (cak mislim i svima ovde) kada bi nam obezbedio neki snimak, dokumentarac ili sta vec iz Toyote! ;)

#9 Yoyogi

Yoyogi

TcS u Japanu

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 964 posts

Posted 04 January 2013 - 16:38

@Yoyogi Donekle te i razumem...

I stvarno bi mi bilo drago (cak mislim i svima ovde) kada bi nam obezbedio neki snimak, dokumentarac ili sta vec iz Toyote! ;)

\

Nemam, niti cu ikada imati neki dokumentarac u mojoj reziji.

Toyota ima za PR sta ima, isto dostupno vama kao i meni. Sto sam licno video, nije zabelezeno, ne sme da se unosi kamera ili foto aparat. Samo znam da je ovaj Nissan nista prema onome sto moze u Toyota da se vidi.

Sad, neki to salju u svet spektakularno, cak se i dovde dovuklo, na malo nadano mesto. Kao spektakl. Pa to su i hteli.

Da budem iskren, sve mislim da NCAP i oni slicni tipovi iz Amerike (iste nistarije) misle da su vlasnici kola kao fudbalski navijaci.
Zachgetraj im pred nosom i ima da potrce i da zaurlaju.

Vredja vas? Ovaj spot Nissana upravo na to isto racuna. Ako taj sljam (NCAP) koji ne pravi nista a moze da manipulise vozackom javnoscu, sto ne mozemo i mi koji pravimo kola?

#10 TRIO_driver

TRIO_driver

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2943 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 04 January 2013 - 23:30

Brate mili, mnogo si tvrd na stavu, razumem da zivis od Toyote, zivim i ja od nje, zestok sam fanatik, posto vidim da nemas bas potpunu sliku Srbije i online price ovde(jer si davno otisao), ovde dominira nemacka autoindustrija, te se stoga maltene svi japanski klubovi ljubitelja na neki nacin solidarisu i druze medjusobno..

Nissan ne moze da ugrozi Toyotu nikako ni ovde ni u svetu, ali u svetu japanskih fanatika, R35 GT-R ima boziji status, koji LFA nije ni uspeo da dostigne, iako je dosta skuplji.. Toyoti fali Supra, da bi se vratila na period kad je JZA80 harala...

Japanci su toliko oprezni, da na pomak krize, gase sve sto nije cista sigurica, koliko im je samo trebalo da prelome da naprave GT-86..

Tako da, svako od nas zeli da vidi kako se pravi GT-R, jer ga svaki Toyotas ovde sanja da slika makar, ne daj boze provoza, moras da shvatis da ono sto je tebi normalno ovde ljudima nije dostupno..

Pride imas i srece da si blize Toyotinim pogonima nego obican Japanac, ali imas sektaski pristup malo svemu tome, ne mozes sve gledati sistemom "mi Japanci ovako i ovako mislimo"..

Verujem da ovaj tvoj stav moze proci na Toyota club of Japan, ali ovde moras biti fleksibilniji...

#11 Yoyogi

Yoyogi

TcS u Japanu

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 964 posts

Posted 05 January 2013 - 01:34

Brate mili, mnogo si tvrd na stavu, razumem da zivis od Toyote, zivim i ja od nje, zestok sam fanatik, posto vidim da nemas bas potpunu sliku Srbije i online price ovde(jer si davno otisao), ovde dominira nemacka autoindustrija, te se stoga maltene svi japanski klubovi ljubitelja na neki nacin solidarisu i druze medjusobno...

Nisam znao, necu vise.

Also tagged with one or more of these keywords: Video, National, Geographic, Nissan, GT-R, Proizvodnja, Superauto

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users