Jump to content

Dragi forumaši,

TOYOTA club Serbia forum će ostati aktivan i funkcionalan do daljnjeg.
Forum će raditi normalno bez ikakvih prekida u kontinuitetu.

Dobrodošli na forum!

P.S.
Nakon registracije, napravite novu temu u sobi Parking kako bi ste se predstavili. Tada otključavate pristup svim ostalim sobama i temama foruma.

Photo
- - - - -

dom YARIS

YARIS

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 dom

dom

Newbie

• Učlanjen
  • Pip
  • 29 posts
  • toyota yaris 1.0

Posted 27 January 2013 - 00:58

Pozdrav svima,
Yarisa 1.0, 2000 godište vozim vec godinu dana i zadovoljan sam. Pre toga sam vozio mazdu BJ 1432 323F 1.4, 2001. godište i nisam bio baš preterano zadovoljan uglavnom zbog limarije. Pre mazde sam imao isto yarisa 1.0, 2000 godište u klot varijanti. Nije imao ni klimu ni podizače napred a kilometar sat je bio analogni i jedina prednost su mu bila petora vrata. Auto je kupljen bio u Srbiji i sve vreme u komsiluku a kad sam ga ispratio imao je na satu pravih 70.000 km i duša me boli za njim. Međutim zbog potrebe za klimom zamenila ga je mazda koje sam se rešio zbog korozije iako sam joj uradio nove rubove i još štošta. Sad sam ponovo u yarisu ali sa klimom i troja vrata, sto me malo nervira. Sad mu je na satu 115.000 ako je to tačno a izgleda da jeste. Mališa za sada dobro služi a od ulaganja do sada jedna zamena ulja i dve zimske gume (dve su bili zimske na njemu nove). Sad bi trebalo opet da zamenim ulje u motoru a kad se ovo vreme malo prolepša i ulje iz menjača leti napolje i mislim da cu morati pločice da zamenim. I da testirao sam ga uspešno prošlog leta do Parge i nazad sa ženom klincem i gomilom prtljaga, koji nemam pojma gde je stao. :D

Attached Files

#2 Liftman

Liftman

TcS Uča

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 3610 posts
  • LocationGotham City
  • Bugatti Veyron...ali shhhh nemoj nikom da kazes

Posted 27 January 2013 - 18:23

Lepo i dobrodosao, imas veoma retke radkapne! Samo...sto menjas ulje iz menjaca? I kakva je bila potrosnja do Parge?

#3 Mr Nebojša

Mr Nebojša

TcS Team

• Validating
  • PipPipPip
  • 2981 posts
  • LocationČačak
  • GT86 & Celica GT4

Posted 27 January 2013 - 20:06

Dobro nam dosao!

#4 marx

marx

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 199 posts
  • LocationČačak
  • Yaris

Posted 27 January 2013 - 20:15

Dobro dosao! Meni se bas skoro ukrali jednu identicnu ratkapnu sa zimskog seta, a ne mogu da nadjem istu nigde :D

#5 dom

dom

Newbie

• Učlanjen
  • Pip
  • 29 posts
  • toyota yaris 1.0

Posted 27 January 2013 - 20:47

Hvala svima na dobrodošlici. Ratkapne su došle sa autom i čini mi se da nisu originalne. Ulje u menjaču hoću da promenim jer je toyota predvidela da se isto menja, čini mi se na 107.000 km i pitanje je da li su ga prethodni vlasnici zamenili. I kao što reče trio jeste da je lanac dobra stvar i da traje, al ga ipak treba zameniti na 200.000 km da bi bez problema terao još toliko. Uostalom, ako pogledate servisne intervale mnogih evropskih i u nas cenjenih marki videćete da su intervali predviđeni do oko 250 hiljada, a šta posle. Meni je za yarisa predviđeno šta treba raditi do 450 hiljada, pa bih ako ne mogu da prebacim bar da ih dostignem. A da potrošnja, grad 8, otvoreno do 80 km/h 4,5l, 90 km/h 4,5-5l, 100-110 km/h negde od 5,5-6l i na 120km/h 6,5l. Sve ovo je po kompjuteru i provalio sam da treba dodati još 0,5l, toliko laže. Do Parge je prosek bio oko 6l, pri brzini između 110 i 120 km/h. U povratku 6,5 pri brzini između 120 i 130 km/h. Kad se gazi troši, probao sam jednom da ga vozim 100km konstantno 135km/h. Potrošnja je bila oko 7l.

#6 Liftman

Liftman

TcS Uča

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 3610 posts
  • LocationGotham City
  • Bugatti Veyron...ali shhhh nemoj nikom da kazes

Posted 27 January 2013 - 21:21

Pa opet to nije cupanje za kosu, lepa i optimalna potrosnja, e sada jel si merio po gradu sa klimom i bez kako se krece potrosnja na 100km???

#7 dom

dom

Newbie

• Učlanjen
  • Pip
  • 29 posts
  • toyota yaris 1.0

Posted 27 January 2013 - 23:02

Grad ili otvoreno sa klimom skoro da i nema razlike. Po kompjuteru razlika je do 0,2l, Letos nisam gasio klimu po gradu i išao je do 8, sad je ne koristim pa opet ide do 8l. U povratku iz Parge je bila uključena non stop jer sam se vraćao preko dana. Takođe nisam primetio da nešto mnogo oduzima snage motoru kad se uključi. Recimo neznatna je razlika, sa klimom i bez, kad krenem iz Lisičijeg potoka ka Belom dvoru gore .

#8 laci86

laci86

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 276 posts
  • LocationKovin
  • Toyota Corolla E90 XL

Posted 28 January 2013 - 16:20

Dobrodosao! :)

Letos sam imao prilike da vozim do mora ("naseg" :)), po lokalu i nazad Yarisa 2003. ili 2004., motor 1.0 i presao tom prilikom oko 1500km.
Upravljanje super, drzanje u krivinama odlicno, cak je poprilicno udoban za duzu voznju ako se uzme u obzir da je gradski auto.
Kocnice su vrlo dobro radile posao (imao sam jedno jace kocenje).
Motor je za ravnicu odlican, ali po Crnoj Gori bi mu dobro doslo malo vise kubika. :)
Preko nekih 4000 o/min tako lepo zivne i povuce, a pri tome prosecna potrosnja na celom putu je bila oko 6l.
Slazem se u konstataciji da klima ne igra neku osetnu ulogu u performansama i potrosnji.

Mene je auto jednostavno odusevio i razumem sto si se ponovo odlucio za ovaj model. ;)

#9 dom

dom

Newbie

• Učlanjen
  • Pip
  • 29 posts
  • toyota yaris 1.0

Posted 28 January 2013 - 22:10

Da, na 4000 o/min lepo cimne. Ustvari ako se šalta na 3000 o/min poprilično je živahan. Interesantno mi je da auto u 3. ide ravno 40km/h, u 4. 50km/h i 5. 60km/h. Pri tome se može šaltati na oko 1700 o/min i neće se osetiti ono gušenje motora zbog preranog šaltanja u viši stepen, jedino je tad malo tromiji. Ladno može da se vozi u 5. 50 km/h, ispod 2000 o/min bez problema i potrošnja trenutna na ravnom je varirala između 1,5 i 6,5 l. Nezgodno mi je kad izađem na auto put, nisam navikao da mi auto vrti na skoro 4000 o/min da bi išao 120 km/h. Čini mi se da na ravno 4000 o/min ide 125 km/h.
Na putu do Parge i nazad brdo sam osetio jedino oko Mecova, jeste auto put ali tamo veće uspone nisu mogli izbeći. Ne pomaže ni da se zaletiš jer je dug uspon pa je radila 4. a na par kratkih deonica i 3. bogami.

#10 Zix

Zix

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 545 posts
  • LocationBeograd
  • Celica AT185 STI

Posted 28 January 2013 - 23:26

Dobro dosao!odlican prevoz :thumbup1:

#11 Nessa

Nessa

TcS Team & Racing Crew

• Moderators
  • PipPipPip
  • 3528 posts
  • LocationBeograd
  • Celica 5th gen.

Posted 29 January 2013 - 16:29

:welcome: Super autić!

#12 Milos CTS

Milos CTS

Racing Crew & TcS Team

• Moderators
  • PipPipPip
  • 9357 posts
  • LocationBeograd
  • Corolla E123 (2zz-ge) TSn

Posted 04 February 2013 - 12:52

Dobro NAM Dosao ! ! !

#13 doorsy

doorsy

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 81 posts
  • LocationBelgrade
  • Toyota Corolla 1.3 XL

Posted 01 March 2013 - 10:00

Zabranjen ti je dolazak na MCS skupove- do daljnjeg, samo da znas, najslabija si karika ;) :P

#14 dom

dom

Newbie

• Učlanjen
  • Pip
  • 29 posts
  • toyota yaris 1.0

Posted 03 March 2013 - 07:56

Ko mi kaže :P :D

#15 Yoyogi

Yoyogi

TcS u Japanu

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 964 posts
  • Location豊田市 Toyota City
  • Toyota LandCruiser 200 AIX 2011

Posted 03 March 2013 - 13:24

Iz Toyota City, moram da priznam da prvi put vidim Yarisa sa 3-ja vrata.

Kao da je zazor nesto veci nego sto gornja vertikala vrata kaze. Nesto bilo ili tako treba?

#16 dzvini

dzvini

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 3814 posts
  • LocationBeograd, Chukarichka Padina
  • Corolla TS '02

Posted 04 March 2013 - 01:32

Ma to je zashtitna guma/plastika da se ne grebu vrata o "komshije" ;)

http://img844.images...2/picturejc.jpg

#17 deks

deks

Newbie

• Učlanjen
  • Pip
  • 25 posts
  • Yaris 2006

Posted 04 March 2013 - 07:54

Da, na 4000 o/min lepo cimne. Ustvari ako se šalta na 3000 o/min poprilično je živahan. Interesantno mi je da auto u 3. ide ravno 40km/h, u 4. 50km/h i 5. 60km/h. Pri tome se može šaltati na oko 1700 o/min i neće se osetiti ono gušenje motora zbog preranog šaltanja u viši stepen, jedino je tad malo tromiji. Ladno može da se vozi u 5. 50 km/h, ispod 2000 o/min bez problema i potrošnja trenutna na ravnom je varirala između 1,5 i 6,5 l. Nezgodno mi je kad izađem na auto put, nisam navikao da mi auto vrti na skoro 4000 o/min da bi išao 120 km/h. Čini mi se da na ravno 4000 o/min ide 125 km/h.

Mislim da nije baš sjajno da voziš na taj način koji si ovde opisao. Ja sam nekada davno imao Toyotu Starlet od 1300 kubika, serija 70. I vozio sam je na taj način koji ti si sada primenjuješ. I produkt toga je bio da mi je stradao menječ, jer u tim trenucima, menjač i njegov sistem prenosa snage najviše trpe i logično je da stradaju (to sam tek posle ukapirao). Jesam uštedeo na gorivu ali je menjač bio skuplji od uštede ;D

#18 dom

dom

Newbie

• Učlanjen
  • Pip
  • 29 posts
  • toyota yaris 1.0

Posted 12 March 2013 - 20:56

A ne ne vozim ga tako, vozim ga između 2000 i 3500 obrtaja. To sam naveo samo kako se auto ponaša u različitim režimima rada. Inače jedan od onih likova u formi na Senjaku, neznam kako se zove, kad sam otišao da zamenim kaiš od alternatora, rekao mi je dobar autić ali taj model 1.0 ima problem sa menjačem za razliku od jačih modela. Mada ja nisam čuo da je nakome na prvim yarisima 1.0 stradao menjač, niti se neko žalio ovde na forumu. Skontao sam i sam da ako stradaju stradaju zbog vožnje na jako niskim obrtajima. On jeste napravljen za gradsku vožnju na tako niskim obrtajima ali izgleda da menjač to ne može da isprati u 5. stepenu prenosa. Inače kad sam menjao ulje u menjaču prvo nije ga bilo ni litar a drugo pošto volim da slušam zvuk koji auto proizvodi tokom vožnje više nego muziku da slušam u startu sam primetio da malčice zazviždi u petoj kad se dodaje gas. Pitao par majstora jer ozbiljno a oni vele nije to ni blizu vozi i uživaj ima da se navozaš dok ne počne ozbiljno da pišti.

Iz Toyota City, moram da priznam da prvi put vidim Yarisa sa 3-ja vrata.

Kao da je zazor nesto veci nego sto gornja vertikala vrata kaze. Nesto bilo ili tako treba?

Zaštitna guma je u pitanju. Mila majka za one koji nemaju osećaj kad otvaraju vrata, pogotovo na modelima koji imaju vrata samo napred jer su duža.

Also tagged with one or more of these keywords: YARIS

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users