Jump to content

Dragi forumaši,

TOYOTA club Serbia forum će ostati aktivan i funkcionalan do daljnjeg.
Forum će raditi normalno bez ikakvih prekida u kontinuitetu.

Dobrodošli na forum!

P.S.
Nakon registracije, napravite novu temu u sobi Parking kako bi ste se predstavili. Tada otključavate pristup svim ostalim sobama i temama foruma.

Photo

CCH - Corolla Club Hungary - Skupovi

• Please log in to reply
151 replies to this topic

#141 Liftman

Liftman

TcS Uča

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 3610 posts
  • LocationGotham City
  • Bugatti Veyron...ali shhhh nemoj nikom da kazes

Posted 13 May 2016 - 22:48

@matori...zelja ispunjena :)
DSCN9172.jpg

#142 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid
  • Toyota Yaris 1.5VVT-i TS

Posted 14 May 2016 - 08:19

:) ;) 

#143 Liftman

Liftman

TcS Uča

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 3610 posts
  • LocationGotham City

Posted 23 May 2016 - 22:49

E posto su utisci sumirani, da se napise kratka reportaza sa skupa u Madjarskoj  :)

Krecemo dan ranije pre skupa, vreme kao idelno za putovanje

DSCN9128.jpg

Guzve na autoputu nema ni za leka :)

DSCN9129.jpg

Prvo stajanje za brzi odmor

DSCN9105.jpg

Pred ulazak u Madjarsku vide se u daljini oblaci, tada su vec najavili kisu da ce biti popodne u Budimpesti...ali koliko smo imali srece...ni kapi nije palo i dan je prosao sa zeljom da ne pada ni za skup iako su najavili ceo dan za Subotu kisu.

DSCN9159.jpg

Zbog toga smo smestaj imali u centru Budimpeste gde je dozvoljeno samo 1 sat parkiranja u toku radnog dana, iskoristili smo situaciju da parkiramo u njihove shoping parkove i obidjemo dosta prodavnica, a parking je za dz kao i wifi net :)

U svaki od tih parkova postoje i gradske linije i za divno cudo pored svih novih VOLVO, Mercedes i Solaris autobusa....nasla se i ova relikvija da prodje

DSCN9163.jpg

Nagovestaj prognoze da ce u Budimpesti biti kise svelo se samo na dugu :)

DSCN9164.jpg

U subotu se budimo, suvo vreme sa nagovestajima Sunca...ali ne lezi vraze za 15min se vreme promeni i pocne pljusak. Tako da smo na zborno mesto sa Madjarima dosli po kisi. Druga ekipa koja je dosla direktno iz BG sa Mitrom, dosli su ceo sat ranije i presedeli gledaju kako pada kisa. U razgovoru sa Madjarima sta ce biti sa skupom, da li postoji mogucnost da se odlozi ili nadje alternativa, svi su rekli da popustanja u entuzijazmu nema i da ce kisa uskoro prestati. ....Tako i bi :) . U toku voznje do mesta gde je skup kisa je prestala. 

IMG_1070.JPG

DSCN9181.jpg

Temperatura se jeste spustila, ali bilo je zanimljivo gledati kako su svi dosli spremni da prave madjarske djakonije iako je prilikom parkiranja opet pocela kisa :)

DSCN9201.jpg

Postavili su satore, odmah krenuli sa pripremanjem gulasa, seckali meso, krompir, luk papriku...i ko zna sta jos sto su ubacivali kao zacine. 

DSCN9212.jpg

DSCN9211.jpg

Eeee, onda upadam ja sa rostiljom :D, kazem ja jer glavni i odgovorni BBQ master foruma nije dosao ovaj put sa nama. Kada sam stao izmedju 4 kotla sa gulasom sa ovim malim rostiljom da zapalim vatru, ja mislim da su se Madjari u sebi nekako smejali u sebi sta ja to radim. Medjutim kada se vatra raspitoljila i zacrvcalo meso, samo su poceli da obilaze oko malog rostilja i da pitaju sta ja to radim :D :D

DSCN9215.jpg

Oni za divno cudo na ovakvim desavanjima...ne samo ovaj klub, nego globalno Madjari ne prave rostilj i koliko sam kroz pricu cuo, nihove mesare se ne trude ni da prave meso za rostilj. Oni se drze iseckanog mesa, jakih zacina i njihovih kobasica.

Kada sam im rekao da meso koje se pece je da probaju i oni, kako koje se ispece samo je nestajalo. 

Do tri sata je i gulas vec bio gotov i onda je moglo da se proba iz svakog kazana :D

Kada sam poceo da brojim, imalo je ukupno 6 kazana i svi su pravili na svoj nacin. Obican, sa vise mesa tj manje safta, sa crnim vinom, sa belim lukom, sa ljutom paprikom, i dva koja nisam ni probao jer sam se odrao probajuci prethodne. Taman kada je zavrseno jelo poceo je kratak pljusak.

IMG_1219.JPG

Mi nismo vise hteli da ostanemo posle pljuska, jer pola ekipe je ranije otislo pa smo hteli sa njima da budemo. Za uzvrat, Madjari su nam spremili skoro ceo lonac gulasa da im ponesemo.

Oni su posle jela odrzali CorOlimpiju tj takmicenje u znanju i vestinama oko kola i poznavanju Corolle, pa su ovo njihove slike.

IMG_1198.JPG

IMG_1258.JPG

IMG_1284.JPG

IMG_1324.JPG

#144 Peca

Peca

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 271 posts
  • LocationUb
  • Toyota Corolla 2.0 D4D (1CD-FTV), E12

Posted 23 May 2016 - 23:00

Lepo, lepo... Big boss sa rostiljom :D

#145 NenadRAV4

NenadRAV4

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1199 posts
  • LocationBeograd
  • Corolla ee90 1.3, RAV4 2.2 D4D

Posted 23 May 2016 - 23:07

Bas lepo druzenje :)

#146 Liftman

Liftman

TcS Uča

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 3610 posts
  • LocationGotham City

Posted 23 May 2016 - 23:59

Ja sam mislio da ce kisa da totalno upropasti dozivljaj tamo posle predjenih skoro 450km, ali neverovatno koliko su oni svi bili spremni da se posvete tom skupu ....bukvalno i da su cigle padale. Ljudi koji su dosli sa malom decom tj bebama se nisu ni u jednom trenutku predomislili...sto mi zaista bilo cudno jer je malo i zahladnelo a i sta da radis sa detetom u kolima??? Dosli su spremni sa satorima, sa kabanicama sa cizmama, kisobranima....Srecom prosli smo dobar deo bez kise, a na kraju smo bili skoro svi u majcama. Sto kaze MItar, da su kosili malo nize ka zemlji valjali bi se u blatu, ovako je tih 20cm trave poleglo i napravilo zeleni tepih pa nije bilo blata sem prilikom izlaska gde je bas blato i gde smo svi okupali kola :D

DSCN9241.jpg

A neki i vadili :)

IMG_1254.JPG

#147 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara
  • TOYOTA COROLLA GTI AE92 4AGE REDTOP SMALLPORT

Posted 24 May 2016 - 18:38

:bravo:  Lifmene,odlicna reportaza i rekao bi dobar skup. jel nam dolaze na Zlatibor?

#148 Liftman

Liftman

TcS Uča

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 3610 posts
  • LocationGotham City

Posted 24 May 2016 - 20:43

Po meni je mnogo bolja prica za odlazak u Madjarsku je ono sto su oni uradili za ovaj vikend.....Ceo dan proveli na Hungaroringu :D

Njihove slike kako su se provozali na stazi

https://picasaweb.go...feat=directlink

#149 Milos CTS

Milos CTS

Racing Crew & TcS Team

• Moderators
  • PipPipPip
  • 9357 posts
  • LocationBeograd
  • Corolla E123 (2zz-ge) TSn

Posted 25 May 2016 - 08:02

Lepa :)

0522_palyanap_598.jpg

#150 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara
  • TOYOTA COROLLA GTI AE92 4AGE REDTOP SMALLPORT

Posted 25 May 2016 - 19:00

Po meni je mnogo bolja prica za odlazak u Madjarsku je ono sto su oni uradili za ovaj vikend.....Ceo dan proveli na Hungaroringu :D

Njihove slike kako su se provozali na stazi

https://picasaweb.go...feat=directlink

svaka im cast,odlican skup na Hungaroringu :twothumbsup:

#151 Seba

Seba

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 984 posts

Posted 26 May 2016 - 07:29

Lepa :)
0522_palyanap_598.jpg

Uh...odlicna. :-)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

#152 Liftman

Liftman

TcS Uča

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 3610 posts
  • LocationGotham City

Posted 09 June 2016 - 22:48

NIkako da nastavim pricu onog sto smo obisli posle skupa....

Obisli smo spomenik Oslobodiocima, Milenijumski trg i Vajdahunyad dvorac u tom sklopu sa jezerom

Ali i ono najvaznije..... :D

DSCN9256.jpg

DSCN9277.jpg

DSCN9272.jpg

Prvo smo krenuli od pescanog sata

DSCN9287.jpg

..pa ka dvorcu i jezeru

DSCN9328.jpg

U sklopu dvorca bila je i ova bista :) Bela Lugosi

DSCN9310.jpg

DSCN9308.jpg

DSCN9333.jpg

Dvorac ima i svoj letnjikovac na jezeru prekoputa koji zimi sluzi kao kafic dok se ostali klizaju na jezeru.....zimi celo jezero je zamrznuto i moze se samo zamisliti kako je kada se kliza po tolikoj povrsini i prolazi ispod nekoliko mostova i prolazi izmedju uskih visokih zidova dvorca

DSCN9336.jpg

Posle smo otisli do Milenijumskog trga, jer kako smo razumeli...odatle krece prvo obilazenje Budimpeste za svaku turisticku turu

DSCN9367.jpg

DSCN9354.jpg

Ovde je i link za galeriju....sa skoro svim slikama, bice update sa jos slika

http://postimg.org/gallery/17mmajau6/

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users