Jump to content

Dragi forumaši,

TOYOTA club Serbia forum će ostati aktivan i funkcionalan do daljnjeg.
Forum će raditi normalno bez ikakvih prekida u kontinuitetu.

Dobrodošli na forum!

P.S.
Nakon registracije, napravite novu temu u sobi Parking kako bi ste se predstavili. Tada otključavate pristup svim ostalim sobama i temama foruma.

Photo
- - - - -

That's my ride

toyota celica mello

• Please log in to reply
92 replies to this topic

#1 Mello87

Mello87

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 451 posts
  • LocationČačak
  • Toyota Celica T18 1.6 ST-i

Posted 18 February 2014 - 21:49

Evo posle skoro 3 godine kako nosim laskavu titulu prvog a mislim i jedinog člana TCS-a na dva točka reših da predstavim svoj prevoz. Nije u pitanju Toyota motocikl već samo bicikl :D

Zaslužio je predstavljanje iz više razloga, jedan od njih je njegova izdržljivost i pouzdanost, pre sedam godina je kupljen kao polovan iz CH i nikada, ali nikada me nije ostavio nigde niti se pokvario. Za sedam godina samo jedno menjanje guma a prešao je za sve to vreme oko 40 000km po snegu, kiši, blatu, da, baš toliko, prosečno oko 16km dnevno. Sada je dobio sve nove delove osim menjača i kočnica, koje su fabričke, Shimano i sada izgleda ovako

Posted Image

Drugi razlog njegovog predstavljanja je to što je direktno zaslužan i da nije bilo njega nikada se ne bih mogao novčano uštedeti za kupovinu drugog prevoza kome i jeste mesto da se predstavi ovde, Toyota Celica T18. :japan4life:

Tako je, konačno je i Celica parkirana u dvorište posle dužeg vremena i potrage, problema i odustajanja ali eto, na kraju se isplatilo. :drive:
Kako je i red da kažemo nešto više o novom ljubimcu. Auto je 1.6 ST-i, čist benzinac, tako je traženo i nadjeno. Felne su 15 inča sa prednjim gumama Firestone 205/55 a pozadi su Yokohama 205/55. Auto je kupljen od vlasnika posle 16 godina u njegovom posedu, na satu je 120 000 km, čuvana, mažena i pažena. Autu je kompletno zaštićena limarija, nove kočnice, gurtne, odlično ulje ENEOS, od elektronike sve radi, od mehanike ništa za zamenu još uvek, enterijej odličan, menjač perfektan, izduv je fabrički, samo prede, motor tako tih i miran da je to više šapat nego zvuk, bar dok se ne doda gas :) jednostavno Celica je ko pčelica :D

Auto je nekima poznat, nekima ne, bio je parkiran već i u vlasništvu TCS-a, sada je samo promenio lokaciju u gradu, od Mr. Nebojša je preuzet, trebalo je mnogo pre, nekih 2.5 god pre :D ali došlo je i taj dan. Za sada se navikavamo jedno na drugo, više ja na nju, jer sve je drugačije od širokih guma koje bez servo upravljača umeju da me fino iznenade i povuku u stranu kada se naidje na kolotrag ili neku deformaciju na putu do toga da je mamljive prirode na gasu.

A da ne bude samo na priči, neke od slika, biće ih još naravno čim se kompletiramo po želji.

Attached Files

#2 salezli

salezli

gen. puk. 63. padobranska brigada

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1200 posts
  • LocationNovi Beograd, 63.(padobranski) blok
  • baby Celica T230 - al' kurata

Posted 18 February 2014 - 22:03

Svaka chast I na 2-tochkashu, I na 4-tochkashu, I josh mnoooogo predjenih km :)

#3 wewerica

wewerica

BBQ Master & Racing Crew

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1996 posts
  • LocationBeograd
  • Corolla E90 4AGE inside

Posted 18 February 2014 - 22:26

Drago mi je da je Tosketova celica otisla u dobre ruke. Da je mazis i pazis kao sto je on to radio. :)

#4 Piske

Piske

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1930 posts
  • LocationBeograd
  • Bmw E36 320i

Posted 18 February 2014 - 23:37

Na kraju najpametnija odluka i najbolja kupovina :) Od poznatog čoveka i dugogodišnjeg vlasnika. Nek je sa srećom i da uživaš u svakom kilometru pređenom u celici :)

#5 Yikwo

Yikwo

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 272 posts
  • Toyota Celica 2.0 GTI 1990

Posted 19 February 2014 - 00:21

Cestitam na kupovini , najlepsi auto :)
Nego gde je spojler ? :D

#6 Milos CTS

Milos CTS

Racing Crew & TcS Team

• Moderators
  • PipPipPip
  • 9357 posts
  • LocationBeograd
  • Corolla E123 (2zz-ge) TSn

Posted 19 February 2014 - 08:19

Čestitam ! ! !

#7 Nessa

Nessa

TcS Team & Racing Crew

• Moderators
  • PipPipPip
  • 3528 posts
  • LocationBeograd
  • Celica 5th gen.

Posted 19 February 2014 - 09:16

:toyo: Cestitam!

#8 Seba

Seba

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 984 posts

Posted 19 February 2014 - 10:57

Napokon si se skrasio. Cestitam. :-)

#9 Mello87

Mello87

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 451 posts
  • LocationČačak

Posted 19 February 2014 - 12:12

Napokon i ja da se domognem onoga što sam želeo.

Hvala na čestitkama i lepim željama.

@Yikwo spojler će dobiti custom made, prvom prilikom :D

#10 wazzuu

wazzuu

Racing Crew

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1829 posts
  • LocationNBG
  • Celica ST202, Yaris 1.0

Posted 19 February 2014 - 13:46

Cestitke na kupovini, da je cuvas kao sto ce i ona tebe :)

#11 tarantino

tarantino

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 533 posts
  • LocationSubotica
  • Corolla E12 1.6 VVTi

Posted 19 February 2014 - 14:12

Cestitam! Vozi je dugo i zadovoljno!

#12 Mello87

Mello87

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 451 posts
  • LocationČačak

Posted 19 February 2014 - 17:32

Hvala, pazićemo se i negovati, koliko je moguće po našim putevima i uslovima.

Danas je Ceca imala žustru demonstraciju svojih mogućnosti, koliko žustru znaju oni koji su se vozili sa mnom šta je normalno :D :D

Celi nema nikakvih iznenadjenja što se tiče ponašanja, krivine pegla samo tako, a ubrzanje evo posle toliko godina i 120 000 km je 12.2, što je samo sekundu sporije od deklarisane vrednosti kad je bila mlada :D

Ostalo je samo se sredi par sitnica, tipa senzor tj indikacija otvorenih vrata na instrument tabli, koja je radila do juče kada je raskačen stari kasetofon i ubačen mp3 player, da se namesti svetlo u kaseti za stvarčice i tome slično, neka muzikica jača i biće kao bombonica.

#13 salezli

salezli

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1200 posts

Posted 19 February 2014 - 20:54

Extra!!!!
Samo napred.

#14 Đole

Đole

Samurai

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 647 posts
  • LocationBelgrade

Posted 20 February 2014 - 12:13

Cestitke i od mene, u zdarvlju i veselju je vozio :)

#15 Mello87

Mello87

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 451 posts
  • LocationČačak

Posted 13 March 2014 - 04:15

Evo prošlo je neko vreme, Celi je prešla 700km kod mene, upoznali smo se pa da iznesem utiske i zapažanja i novosti :D

Celica je nakon par dana dobila prvo dubinsko usisavanje u sredjivanje i odmah ubačen mp3 plejer koji će dalje diktirati boju mnogih stvari. Attached File  IMAG0096.jpg   349.68KB   17 downloads Za slučaj da neko pita što baš ovaj i gde ovaj kinez odgovor je, kod mene je od 2009. godine, navikao na njega i prepravljen je DAC, digital audio converter. Za sada se to ne primećuje na običnim zvučnicima ali i to će doći na red.

Nakon toga kupljen je potrošni materijal i vidu ulja, filtera goriva, filter vazduha, filter ulja, zupčasti kaiš, pk kaiš alternatora, sve zamenjeno osim filtera goriva, to će za koji dan pošto auto noćas ide na put. Sve navedeno je kupljeno u Herc Auto Čačak, ostvaren popust i poklon jelkica dobijena. Attached File  DSCN1330.JPG   6.65MB   18 downloads

Nakon zamene ovih stvari auto je promenio ponašanje na bolje i ostala je jedna stvar koju sam morao da uzmem, svećice, u Hercu nisu imali DENSO i moralo se čeka duže tako da sam se dao u potragu istih i našao ih u EuroAuto po ceni od 320din i u Gazela Komerc po ceni od 345 din komad. Ove firme imaju kompletan asortiman DENSO proizvoda. Attached File  DSCN1334.JPG   6.16MB   15 downloads

E kad je i to zamenjeno onda je Celica totalno se smirila u radu i postala agresivna u vožnji, naravno po potrebi :D Testirana je i po gradu i na otvorenom, potrošnja je 8.5l po gradu sa malo oštrijom vožnjom i oko 6.5l na otvorenom. Na usponu od 7.7% na početku u 4. brzini i 3000 obrtaja počenje sa 98km/h da bi na vrhu posle 1.2km završila sa istim gasom i istom brzinom.

Stavljene su zimske gume napred, RoadStone uvoz iz CH, stavljene su uže nego što su bile, sada je 185/60 R15, auto se toliko lepo ponaša na upravljaču s njima da će mi biti žao kada predjem na letnji set širih guma.

Metlice brisača zamenjene i to u vidu zamene samo gume brisača, godinama imam praksu da nadjem kvalitetnu gumu i samo menjam to, rezultet je perfektno brisanje za malu cenu.

Kočiona klešta su ofarbana u crveno, da se slaže sa detaljima enterijera čiju boju će diktirati mp3 plejer, a to se odnosi na osvetljenje prekidača, obloga volana i koža za menjač koja je poručena. Instriment tabla će dobiti belo - crveno osvetljenje.

Takodje je napravljeno LED osvetljenje kabine i to od 16 dioda visokointezivne bele boje, diode su pojedinačno od 20000mcd, spakovane na pločicu 2.5cm x 2.0cm a i elektronika za usporeno gašenje svetla je spremna samo da vidim kako da je uglavim. Attached File  DSCN1345.jpg   481.2KB   24 downloads

Auto ide na put par dana gde će dobiti oblogu volana i kožu menjača ali najverovatnije i spojler na gepeku, poklon od muškog roditelja :D

Na kraju, izdvojeno je vreme i iskorišćen lep dana da se uslika malo ljubimac, dobro malo više :D jedno 200-tak slika :D pa red je da deo podelim. Dva kraća klipa i par slika, čisto da ostane neki trag za nama a da to nije neki auto nemačke ili francuske proizvodnje.

Attached Files

#16 Milos CTS

Milos CTS

Racing Crew & TcS Team

• Moderators
  • PipPipPip
  • 9357 posts
  • LocationBeograd
  • Corolla E123 (2zz-ge) TSn

Posted 13 March 2014 - 09:20

Svaka čast na update-u samo napred :toyo:

#17 salezli

salezli

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1200 posts

Posted 13 March 2014 - 20:15

Divno...mada sam se gledajuci onaj "drive" najezio od onog uskog puta i tunela... jel ono sirina jednog vozila, il mi se samo ucinilo?!?
Vidi se da je auto dosao u prave ruke, :thumbup:

#18 Nessa

Nessa

TcS Team & Racing Crew

• Moderators
  • PipPipPip
  • 3528 posts
  • LocationBeograd
  • Celica 5th gen.

Posted 13 March 2014 - 20:44

"Vidi se da je auto dosao u prave ruke, :thumbup: "
:lol: :lol: :lol: Oces da kazes da je Toske nije pazio i mazio :P

#19 Mello87

Mello87

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 451 posts
  • LocationČačak

Posted 14 March 2014 - 01:40

@salezli Da, širina puta je knap za jedan auto a tunela ima ukupno 4 od kojih je jedan 800m kružni, bilo je zanimljivo kada sam se susreo sa dva auta iz drugog pravca, moralo se u rikverc :D :D

Žao mi je što ceo snimak nije uspeo, ipak je teško držati kameru i bezbedno voziti tim putem, no planira se drugi pokušaj sa kopilotom pa će biti bolje :D

#20 salezli

salezli

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1200 posts

Posted 14 March 2014 - 07:05

sledeci klip, necu smeti da gledam, onda ;)

@Nessa-jedino da sam napisao "NAPOKON je auto otishao u prave ruke", bio bi u pravu, a ja ne bih vladao izrazavanjem sopstvenih misli(shto nije slucaj, naprotiv, iako sam pecinko) ;) ..

A ovako...

http://youtu.be/jxxVDqPLdNg

I kad me vec cachnu, svaka chast Toshketu na odrzavanju, prichali smo o tom autu, a sad sam imao prilike i da ga vidim. Bravo za obojicu :thumbup:

:P

Also tagged with one or more of these keywords: toyota, celica, mello

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users