Jump to content

Dragi forumaši,

TOYOTA club Serbia forum će ostati aktivan i funkcionalan do daljnjeg.
Forum će raditi normalno bez ikakvih prekida u kontinuitetu.

Dobrodošli na forum!

P.S.
Nakon registracije, napravite novu temu u sobi Parking kako bi ste se predstavili. Tada otključavate pristup svim ostalim sobama i temama foruma.

Photo
- - - - -

Yaris 1.3 vvt-i 2003 Sol

• Please log in to reply
64 replies to this topic

#1 GoForit

GoForit

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 946 posts
  • LocationZvezdara
  • Auris ADE 150L

Posted 30 March 2014 - 16:01

Da predstavim i prvu Toyotu u porodici, Yaris 1.3 vvt-i kupljen nov krajem 2003. u SRB (Centar S) - paket opreme SOL.
Do sada je presao celih 37600 km i redovno servisiran u ovlascenim servisima (jedni su u medjuvremenu postali neovlasceni, osim Toyota centra, a drugi se okrenuli Mitsubishi vozilima).
Folije na staklima i presvlake su od prvog dana tu.

Intezivno je koriscen do kraja 2005. (letovanja,izleti i dr,), a nakon toga znatno manje obzirom da sam dobio sluzbeno vozilo.
2008. u okviru uze porodice stize jos jedan novi Yaris 1.3 (dvojka) koji sada ostavlja glavnog junaka price da obavlja sitne poslice u lokalu zajedno sa mojom lepsom polovinom (uspevao je da predje od 2.5 do 4/5 k km godisnje , kako kad).

Sem redovnih servisa (ulje + svi filteri) na Yarisu je 2011. zamenjen zupcati kais ( po preporuci TCa, mestimicno je ispucao od stajanja i postojao je rizik da pukne), mislim da su tada promenjene i svecice.

Nakon proslogodisnje odluke da ga definitivno zadrzimo (bez obzira na njegovu nerentabilnost), ugradjeni su novi prednji diskovi, plocice, stabilizatori i set kvacila (bez druk lagera).

Evo kako sada izlgeda ova gradska zver (uslovno receno) za koju nemam ni jednu jedinu los rec osim da : ide "kao lud", za njega uvek mora da ima mesta na parkingu (ko zna zna), moze da "pretrci" i po 1.2 h km u jednom dahu sa ukljucenom klimom i krovnim koferom od 360 lit.,ume da "popije" bezolovnog po gradu (na kracim relacijama), obozava magistralni kao i auto put (5 - 7.5 lit./100),..........lider segmenta, bio i ostao.

Attached File  001.JPG   340.87KB   35 downloadsAttached File  002.JPG   292.39KB   36 downloadsAttached File  003.JPG   299.75KB   36 downloads

Attached File  004.JPG   387.48KB   36 downloadsAttached File  005 (2).JPG   347.04KB   34 downloadsAttached File  005.JPG   240.62KB   39 downloads

Attached File  006.JPG   293.24KB   43 downloadsAttached File  007.JPG   352.39KB   51 downloadsAttached File  008.JPG   320.55KB   51 downloads

Ostaje da se sredi zadnji vezni lim (ischukan je bez obzira na postojanje parking senzora).

#2 Toyota Corolla E90

Toyota Corolla E90

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 35 posts
  • LocationAleksinac
  • Toyota Corolla E90, Mazda 3

Posted 30 March 2014 - 16:13

Odlican gradski auto. Kao sto kazes, lider u segmentu :) . Neka te sluzi jos mnogo godina i kilometara...

#3 GoForit

GoForit

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 946 posts
  • LocationZvezdara
  • Auris ADE 150L

Posted 30 March 2014 - 16:22

Hvala TC E90. Ako nastavi ovim tempom da "trosi" kilometre, ima da "nagura" godina i godina ;).

#4 Mića

Mića

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 4317 posts
  • LocationBeograd
  • wheeler route 1.7

Posted 30 March 2014 - 16:29

Odlican! I ja sam ga kapirao kao gradski auto ali posle jucerasnje prve probe do milanovca i nazad menjam misljenje.kida kako ide,potrosnja od cepa do cepa 5.3...pametno sto ga nisi otudjio ;-)

#5 nebac

nebac

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 16 posts

Posted 30 March 2014 - 19:47

na Yarisu je 2011. zamenjen zupcati kais ( po preporuci TCa, mestimicno je ispucao od stajanja i postojao je rizik da pukne)

Zar jaris nema lanac a ne kais? Sem ako nisi mislio onaj za alternetor?

#6 GoForit

GoForit

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 946 posts
  • LocationZvezdara
  • Auris ADE 150L

Posted 30 March 2014 - 20:01

Sad i nisam tako siguran,pogledacu u racunu sta pise,to je kais koji se vidi kada se podigne hauba i nalazi se sa leve strane motornog prostora.
Vidi se na fotografiji, levi donji ugao.

#7 Našud

Našud

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 3445 posts
  • LocationStari kraj
  • Carina E 1.6 AT190 & Corolla 1.3 E100

Posted 30 March 2014 - 20:04

Odlično Yare! I nikome nije jasno zašto je prva generacija imala taj metalni deo ispod branika... dovoljno da ga "pipneš" i dobije izlged kao da si imao tešku havariju... :lol:

@ nenad - mislio je na PK kaiš... jeste greška zvati ga zupčastim, ali nije ni prvi ni poslednji koji ga je prekrstio. :)

#8 Piske

Piske

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1930 posts
  • LocationBeograd
  • Bmw E36 320i

Posted 30 March 2014 - 20:11

Lepo Yare nema šta :) Ima i pozadi elektopodizače za stakla :) Samo šta ćemu ove ratkapne sa modela pre restyla, malo kvare opšti izgled. I obriši prašinu sa motora, pretpostavljam da je niko nije obrisao od kada je auto kupljen :lol: Zadnji podbranik možeš da nađeš za 2700 din nov :) Ako ti smeta što je iščukan.

#9 GoForit

GoForit

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 946 posts
  • LocationZvezdara
  • Auris ADE 150L

Posted 30 March 2014 - 21:18

Ratkapne su kupovane vec par puta, uvek nekom zatrebaju :D. Iskreno, ne znam kada je brisana prasina sa motora, mislim da skoro nisam ni podizao haubu (da ne bese slikanja......).

Zeni ne smeta "dizajnerski vezni lim", ali meni malo "para" oci, 2.7 k rsd za branik je OK cena.

Evo i racuna iz 2011., dakle radi se o klinastom kaisu ( da li je to PK , zubcasti ili samo klinasti - kako pise :) ?)

Attached File  DSC_0679.JPG   142.23KB   14 downloads

#10 Liftman

Liftman

TcS Uča

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 3610 posts
  • LocationGotham City
  • Bugatti Veyron...ali shhhh nemoj nikom da kazes

Posted 30 March 2014 - 23:19

Ja sam imao zadovoljstvo da cujem ove iste lepe reci pre predstavljanja a slike su samo dokaz tome.

GoForit....super je Jare, ne daj ga nikome!!

#11 GoForit

GoForit

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 946 posts
  • LocationZvezdara
  • Auris ADE 150L

Posted 30 March 2014 - 23:36

Hvala svima na podrsci i komentarima!

#12 Toyota Corolla E90

Toyota Corolla E90

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 35 posts
  • LocationAleksinac
  • Toyota Corolla E90, Mazda 3

Posted 31 March 2014 - 00:18

Vozio sam se par puta u Yarisu te generacije, samo sto je ovo bila verzija 1.0 VVT-i. Za tih par kilometara sam primetio da je auto vrlo, vrlo udoban za B segment i da je takodje vrlo agilan za tu kubikazu i snagu. Ono sto me je odusevilo je pristupacnost prilikom skidanja i popravke komponenti u "motornom" prostoru. Skoro sam menjao poznaniku stator na aletrnatoru ( motor takodje 1.0 ) i to je neverovatno koliko prostora ima pod haubom. Pojedini automobili iz C i D segmenta ( mislim pre svega na francuske i italijanske proizvodjace ) su toliko prenatrpani, da ne mozes da pridjes, a kamoli da skines neki deo. Kod Yarisa sve to deluje kao da si otvorio haubu nekog velikog automobila, sve je " na izvol'te " :) .

#13 ivo

ivo

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 186 posts
  • Toyota Yaris

Posted 31 March 2014 - 00:28

Evo i ja da se javim i pozdravim ekipu Jarica :) Fin ti je autic, sve je cool, samo mi nije jasno, to godiste pored svega zasto ima kasetofon a ne CD player..

p.s. Da vam svima ispricam sta mi se desilo pre neki dan.. :D Dolazim do prijatelja svojim Yarisom. Izlazim iz auta a pored se igraju neka decica.. prilazi mi jedan klinjo i kaze: "Jao, moj tata ima isti takav dzip!!" :D :D Ja reko.. ovaj dzip je najbolji! :D

#14 GoForit

GoForit

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 946 posts
  • LocationZvezdara
  • Auris ADE 150L

Posted 31 March 2014 - 06:56

Postojala je opcija kupovine Y-a i sa CDom, ali je doplata bila tipa 600 eura (koliko se secam). Racunam resicu ovaj "problem" kupovinom nekog externog uredjaja, kad ono ......... nista ne odgovara i nista ne moze, fm transmiter zavrsava posao ;) .

#15 ivo

ivo

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 186 posts
  • Toyota Yaris

Posted 31 March 2014 - 09:59

Au.. 600e je po meni bezobrazno.. u 21.veku za takvu stvar da ti toliko neko trazi :mellow:

#16 Piske

Piske

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1930 posts
  • LocationBeograd
  • Bmw E36 320i

Posted 31 March 2014 - 10:43

Polovan fabrički CD sa ugradnjom za tvoj model Yarisa košta 50-60 e ili još bolja opcija da kupiš po svom izboru i želji cd-mp3 player. Ugradnja je vrlo jednostavna.
http://www.funkymoto...o-toyota-yaris/

#17 GoForit

GoForit

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 946 posts
  • LocationZvezdara
  • Auris ADE 150L

Posted 31 March 2014 - 12:52

@Ivo: 600 eura je bila doplata za CD u momentu kupovine vozila,doplata na sol paket.

@Piske:hvala za info.

#18 ivo

ivo

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 186 posts
  • Toyota Yaris

Posted 31 March 2014 - 14:47

Piske znas li mozda koliko kosta CD player za Yarisa.. mene poceo moj da keca, retko koji CD prihvata, pa verujem da je na izdisaju.. :P ???

#19 mahatma

mahatma

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1653 posts
  • LocationNovi Beograd
  • Honda Jazz 1.4 LS

Posted 31 March 2014 - 16:49

Pa neces valja oem da stavis? Sad ti je prava prilika da mu turis nesto valjano

#20 Piske

Piske

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1930 posts
  • LocationBeograd
  • Bmw E36 320i

Posted 31 March 2014 - 16:59

Pretpostavljam da hoćeš da kupiš novi CD-mp3 player, pošto sam u poslednjem postu naveo koliko se kreće cena polovnog fabričkog cd. Jedino što te limitira su dimenzije police ispod komnandi za klimu , grejača zadnjeg stakla... Sve zavisi koliko si novca spreman da izdvojiš i šta konkretno želiš . Moj neki odabir , gledano odnos cena/kvalitet bi bio http://www.cbt.rs/au...ign=direct_link ili http://www.cbt.rs/au...o_kdc3051r-8463 I da ne zaboravim potreban ti je i adapter (džek) čije se cena kreće oko 800din.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users