Jump to content

Dragi forumaši,

TOYOTA club Serbia forum će ostati aktivan i funkcionalan do daljnjeg.
Forum će raditi normalno bez ikakvih prekida u kontinuitetu.

Dobrodošli na forum!

P.S.
Nakon registracije, napravite novu temu u sobi Parking kako bi ste se predstavili. Tada otključavate pristup svim ostalim sobama i temama foruma.

Photo
- - - - -

Dule i njegova Corolla E12 2.0 D4D

• Please log in to reply
51 replies to this topic

#41 Piske

Piske

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1930 posts
  • LocationBeograd
  • Bmw E36 320i

Posted 21 July 2014 - 10:35

Kada već moraš da menjaš set kvačila, jel' plivajući zamajac ok ?

#42 DusanBG

DusanBG

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 40 posts
  • Toyota Corolla Liftback '92 1.3 xli , Toyota Corolla E12 2.0 D4-D '03

Posted 22 July 2014 - 13:20

E to nemam pojma , ja se nadam da jeste... Prilikom pritiskanja kvacila cuje se da kazem zujanje... Rekose mi da set kvacila resava to :) Kako mogu da proverim licno zamajac? 
I da li je neko nekada koristio Turtle Wax za poliranje ? Ja bi radio rucno , bez slajferice :) 

#43 Piske

Piske

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1930 posts
  • LocationBeograd
  • Bmw E36 320i

Posted 22 July 2014 - 15:07

To ti se čuje druk lager . Kada je za zamenu plivajući zamajac se čuje, 'lupa'.  Videće majstori u kakvom je stanju plivajući zamajac kada budu skinuli set kvačila u svakom slučaju. Koristio sam Turtle wax za poliranje doduše ne na Yarisu i zadovoljan sam rezultatima. Uvek ručno poliram auto, dobro je za mišiće hahaha ;) Baci pogled na mog Yarisa u parking 'sobi' . Slika detaljno pranje posle zime, možeš da vidiš kako izgleda 12 godina star auto kada se ispolira . Jedanput godišnje ispoliram auto nekada i na dve godine. 

#44 DusanBG

DusanBG

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 40 posts

Posted 23 July 2014 - 10:18

Mozda se ja nisam dobro izrazio , prilikom stiskanja kvacila se cuje , prvo kao neki vakum ( tako mi zvuci ) i onda metal o metal.. Pokusacu da ga snimim.. Terao kod majstora , rece set kvacila ( kaze : Teraj to , ako ti nesmeta, ako ti smeta daj pare da radimo) Pametan neki majstor :D Svaka cast za poliranje , ja uhvatio juce da krenem , ali mi se nije dalo od iznenadnih obaveza ( i kise -.- ) Hvala na savetu Piske ;) 

#45 DusanBG

DusanBG

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 40 posts

Posted 11 September 2014 - 10:08

Nije me bilo dugo , nisam imao sta pametno da napisem ... 
Na kolima je odradjeno dubinsko pranje , ispolirani farovi , stavljene led pozicije , led za tablice i led unutra , stavio sam joj Bose visokotonce :) 

I najgore za kraj.. Dam ja kevi auto da ode na posao , prvi put ga je vozila.. Dolazim ja kuci , kada imam sta da vidim , ocesala i ulubila pola metra do metar ( na kapiju u dvoristu -.- )... Skupljaju se pare , sta da se radi ...

Da li neko mozda ima iskustva sa magljenjem ? Desava mi se kada pada kisa ( logicno haha ) i samo klima moze da ga odmagli ... Ja trazim da li negde ulazi voda od kada sam uzeo kola i nema sanse da nadjem.. Padne kisa i moram da vozim sa klimom.. 

#46 Našud

Našud

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 3445 posts
  • LocationStari kraj
  • Carina E 1.6 AT190 & Corolla 1.3 E100

Posted 11 September 2014 - 10:17

Dešava se to i na novim automobilima... Uglavnom, obrati pažnju da ventilacija nije podešena na recirkulaciju vazduha. Ono što dosta pomaže su vetrobrani za vrata (mislim da su oko 3500 oba), gde možeš otvoriti prozor taman toliko da ne ulazi kiša, a opet dovoljno da ne magli.  ;)

#47 DusanBG

DusanBG

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 40 posts

Posted 11 September 2014 - 11:47

Zivimo u 21. veku i jos nisu izmislila auto koji ne magli hahaha :D Veruj mi da sam sve probao , automatsku , rucno podesavanje , toplo i hladno , nece nista da odmagljuje , samo klima ... A ti vetrobranni su dobra prica , mozda i uzmem :) 

#48 mahatma

mahatma

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1653 posts
  • LocationNovi Beograd
  • Honda Jazz 1.4 LS

Posted 11 September 2014 - 12:01

Sto se tice magljenja, moje iskustvo je da prvo staklo mora da se osushi kad je bas zamagljeno. Znaci par minuta opalis na grejanje max da izduva i osusi staklo, i onda moze da pirka spoljni vazduh na minimumu, ali obavezno da je iskljucena recirkulacija.

#49 Piske

Piske

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1930 posts
  • LocationBeograd
  • Bmw E36 320i

Posted 11 September 2014 - 12:07

Očisti stakla detaljno sa unutrašnje strane. Nisam čuo za taj problem kod Corolla E12 u tolikoj meri , da mora klima da se uključuje. Od novijih automobila Astra g je poznata po tom problemu magljenja stakla i da zbog toga mora klima da se uključi da bi se odmaglila. 

#50 DusanBG

DusanBG

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 40 posts

Posted 11 September 2014 - 13:52

Bacicu mu glancanje , pa ce da vidimo .. Ali mi se nije desavalo ni kod jednog automobila da zamagli za pola sekunde. Hvala na savetima  :) 

#51 pex77

pex77

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 635 posts
  • LocationVelika Plana
  • Toyota Yaris 1.3 Linea Luna

Posted 11 September 2014 - 13:59

Konkretno za Astru g je problem u klapni koja ne otvara za vazduh od spolja, tj ostaje na recirkulaciju i kad je ona isključena na centralnoj konzoli. E, sad da li je sajla neka ili do motorića koji otvara klapnu, to ne znam. O tome sam čitao na Polovnim automobilima u delu vezano za Astru G-Pitanja i odgovori.
A da li je to i kod Corolle ne znam. Ako možeš proveri, čisto da i sa tog dela otkloniš sumnju.

#52 DusanBG

DusanBG

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 40 posts

Posted 12 September 2014 - 08:51

Pogledacu druze , hvala na savetu.. I jos jedno pitanje , da li moze turbina da ima uticaj na zamagljivanje ? Desilo mi se kada ga stisnem da krene polako da magli ali bas od dela gde je turbinica , pa se onda prosiri na celu soferku. Da li je moguce da ga topao vazduh tako zamagli ? Hvala jos jednom :) 

I da li zna neko kako da nemestim jeb*eni tapatalk ?  Izbacuje mi postove iz 2009 ,2010 ...  :angry:  Iphone 4s je u pitanju 

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users