Jump to content

Dragi forumaši,

TOYOTA club Serbia forum će ostati aktivan i funkcionalan do daljnjeg.
Forum će raditi normalno bez ikakvih prekida u kontinuitetu.

Dobrodošli na forum!

P.S.
Nakon registracije, napravite novu temu u sobi Parking kako bi ste se predstavili. Tada otključavate pristup svim ostalim sobama i temama foruma.

Photo
- - - - -

kayandziya yaris 1.3

yaris corolla

• Please log in to reply
57 replies to this topic

#1 kayandziya

kayandziya

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationNovi Sad
  • Yaris 1.3 2001

Posted 14 August 2015 - 08:12

Pozdrav društvo!

Ja sam Aljoša iz NS, trenutno u potrazi za Yaris ili Corolla Toyotom...

Nadam se dobroj saradnji, razmeni korisnih informacija i zanimljivih fotografija! 

#2 pex77

pex77

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 635 posts
  • LocationVelika Plana
  • Toyota Yaris 1.3 Linea Luna

Posted 14 August 2015 - 08:55

Dobrodošao . Sa srećom u potrazi. Pretpostavljam da ćeš kupiti onaj auto koji ti se svidi, i koji je u dobrom stanju. Nećeš pogrešiti u izboru. Vozim Yarisa prve generacije sa 1.3 motorom , i za sada sam zadovoljan.

#3 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid
  • Toyota Yaris 1.5VVT-i TS

Posted 14 August 2015 - 11:01

Dobrodošao i pošto imaš ime kao moj sin pitaj sve šta te zanima i trudit ću se da ti maximalno pomognem :) ! Evo ja se lomim stalno da li da prodam jer mi treba para, a treba mi i auto :). Imao sam odličnu ponudu pre nekih dva meseca, ali jednostavno ne znam šta bi mogao uzeti za te pare , a da se vozim tako dobro i jeftino. Kod Yarisa ne možeš pogrešiti sigurno (nemoj samo da cepidlačiš i da gledaš na neku ogrebotinu ili manje udubljenje od parkinga ili slično, nema auta koji nema tako nešto, a da je vožen). Za Corollu neka ti daju savet ovde neki koji se razumeju više u taj model jer ima jedna serija koja fabrički troši ulje. Ne znam tačno koji je to motor i koje godište , ali ima ovde onih koji to znaju. 

Reci samo do koje cifre ideš jer je velik raspon od '99. do '05. godišta pa je i razlika u ceni velika. Ako naletimo na nešta pa da ti znamo preporučiti. 

#4 kayandziya

kayandziya

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationNovi Sad
  • Yaris 1.3 2001

Posted 14 August 2015 - 11:42

Hvala na dobrodošlici! 

Inače mi je Yaris 1.3 prva želja, par mesta prazno pa onda Corolla. Trenutno mi je budžet jako ograničen (i nepotpun), a bacio sam se u potragu ranije jer znam da je kupovina automobila dugotrajan proces, pa rekoh da počnem na vreme sa potragom. ;)

Bitno mi je samo da je automobil pažen (ne gažen) što se tiče motora i održavanja, a po koji ožiljak ili bora nisu presudni.

@matori: Ako ipak odlučiš da prodaš svog Yarisa imaš jako zainteresovanog kupca jer sam sinoć proveo sate čitajući tvoj Parking topic, i takoreći sam se već upoznao sa tvojim mezimcem. A s obzirom na ime na neki način bi ti ostala u porodici. :D

#5 boocky

boocky

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 81 posts

Posted 14 August 2015 - 12:27

@kayandziya

Taj motor u Yarisu (1.3 vvti) je odlican, perfomanse su veoma dobre za tu snagu i kubikazu. Veoma je izdrzljiv (sa redovnim odrzavanjem prelazi sigurno do pola miliona km), ne pije ulje... Sve u svemu, odlicna kupovina...

Corollu E12 2002-2006 tesko da ces naci u nekom pristojnom stanju, a sto se tice komfora, osecaja u voznji auto je sjajan... Pitaj slobodno ako te interesuje nesto...

#6 GoForit

GoForit

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 946 posts
  • LocationZvezdara
  • Auris ADE 150L

Posted 14 August 2015 - 14:13

Jedino sto ima dvoje/ troje vrata...za "mladje" skroz OK varijanta , ako je servisirana u ovlascenom, kako pise u oglasu, lako je izvršiti proveru.

Attached File  uploadfromtaptalk1439557683497.jpg   69.42KB   18 downloads
Attached File  uploadfromtaptalk1439557321244.png   701.46KB   17 downloads

http://www.polovniau...a-corolla-71000

#7 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid

Posted 14 August 2015 - 14:56

Aki , lomim se kao što sam već rekao. Baš sam sad i sa ženom pričao i kad bi ti kupio mog Yareta morao bi i mene u kompletu jer bi morao da iselim :) . Njoj je to najlepši i najbolji auto na svetu i ne smem da razmišljam o prodaji jer nemam sada para da dodam za Yare 2. generacije. Jedini auto koji mi je stvarno želja i zbog kojeg bi prodao ovo Yare je 2. generacija sa istim ovim motorom. Kako god sve stavio na papir nijedan auto mi nije isplativ kao Yare , a veći mi ne treba. Imam za njega i krovne nosače i kofer ako mi zafali gepeka , tako da mi služi svim zahtevima. Gledao sam oglase ali nisam video ništa toliko interesantno da ti preporučim. Kako si i sam rekao nije kupovina auta nešto što se rešava u jednom danu pa ćemo u skorije vreme naći nešto za tebe. :)

#8 kayandziya

kayandziya

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationNovi Sad
  • Yaris 1.3 2001

Posted 14 August 2015 - 23:18

@boocky: Veruj mi da sam toliko istražio taj model da kod mene postoji podela na Yarisa i ostale automobile. :D

@GoForit: Hvala na preporuci, nisam ni obratio pažnju na ovaj oglas. Malo mi prelazi planirani budžet, a i dalje sam prvenstveno zainteresovan za Yarisa. ;)

@matori: Jedino što mogu da ti poželim je da dobiješ na nekoj igri na sreću, pa da obojica procvetamo od radosti. :D

Još jednom hvala svima na dobrodošlici, iskreno nisam očekivao ovakav prijem!

#9 kayandziya

kayandziya

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationNovi Sad
  • Yaris 1.3 2001

Posted 16 August 2015 - 14:40

Šta mislite o ovom Yarisu? (Cena je malo preterana, verujem da je podložna ozbiljnijoj korekciji).

http://www.polovniau...a-yaris-13-vvti

#10 Piske

Piske

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1930 posts
  • LocationBeograd
  • Bmw E36 320i

Posted 16 August 2015 - 14:53

S obzirom da nema klimu cena je po meni visoka. 

#11 kayandziya

kayandziya

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationNovi Sad
  • Yaris 1.3 2001

Posted 16 August 2015 - 15:35

Nisam ni primetio da nema klimu... :facepalm: 

Definitivno je cena preterana, čak i da ima klimu.

#12 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid

Posted 16 August 2015 - 16:48

I da ima klimu, mnogo je! Samo nemoj da si nestrpljiv, Malo malo se pojavi po koji vredan pažnje samo baš sada nema. 

#13 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid

Posted 17 August 2015 - 10:37

Prijatelju , ja da sam na tvom mestu, otišao bi ovo pogledati. To ti je blizu i ako ti nije teško pogledaj pa javi kakva je ova Toyotica, i mene zanima. 

http://www.polovniau...yaris-15-benzin

#14 kayandziya

kayandziya

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationNovi Sad
  • Yaris 1.3 2001

Posted 17 August 2015 - 20:30

Pogledaću sigurno. ;)

Jedino mi se ne sviđa troje vrata. 

#15 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid

Posted 17 August 2015 - 20:46

Meni svejedno koliko ima vrata, jedino što mi smeta što nije made in Japan :) . Šalim se . Pogledaj ti nju ako ti nije teško pa javi, rekao sam, i mene zanima :)

#16 Piske

Piske

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1930 posts
  • LocationBeograd
  • Bmw E36 320i

Posted 17 August 2015 - 21:50

Koliko se sećam svi TS restyle su made in Japan. Mada po meni nije to toliko bitno. A što reče Matori pogledaj auto tu ti je kod kuće. 

Mada meni lično ova corolla koju je postavio GoForit deluje kao best buy, baš mi je privukla pažnju.

#17 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid

Posted 17 August 2015 - 23:05

Mislim da se samo u Japanu sklapaju 1.8 Yarisi , a da je ovaj Francuz , ali naveo sam da je to šala. Onaj Yare 1.5 je bio moja želja, ali ga nisam našao kada sam kupovao. Jako dobri auti, idu kao nevreme. Ona Corolla je lepa i ako je istina da je samo toliko prešla, ok za kupovinu , ali j pitanje sa koliko Aki raspolaže para i da li ima potrebu za većim autom od Yareta jer što je veći auto skuplje održavanje. 

#18 mahatma

mahatma

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1653 posts
  • LocationNovi Beograd
  • Honda Jazz 1.4 LS

Posted 18 August 2015 - 12:26

Svi TS yrisi prve generacije 1999-2005 su made in Japan, sa samo jednom verzijom 1.5 motora bilo da su restyle ili ne. Dok 1.3 i 1.0 motori imaju dve verzije, SZ i NZ. Japanski je NZ.

Ovaj koji si postovao je restyle, ali i on je made in Japan.

Takodje postoje i "normalni" Yarisi restyle koji su made in Japan, ali naravno njih nema na nasem trzistu..

#19 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid

Posted 20 August 2015 - 22:04

http://www.polovniau...yota-yaris-vvti

#20 omni

omni

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 45 posts
  • LocationVelika Plana
  • Toyota Yaris 1.3 (2001.)

Posted 21 August 2015 - 06:13

Volan na ovom yarisu nije original (od modela sa motorom od 1 litra) a takođe i ručica za otvaranje vrata sa unutrašnje strane je od redizajniranog modela. Sami donesite zaključak!

Also tagged with one or more of these keywords: yaris, corolla

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users