Jump to content

Dragi forumaši,

TOYOTA club Serbia forum će ostati aktivan i funkcionalan do daljnjeg.
Forum će raditi normalno bez ikakvih prekida u kontinuitetu.

Dobrodošli na forum!

P.S.
Nakon registracije, napravite novu temu u sobi Parking kako bi ste se predstavili. Tada otključavate pristup svim ostalim sobama i temama foruma.

Photo

komunalna policija

• Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara
  • TOYOTA COROLLA GTI AE92 4AGE REDTOP SMALLPORT

Posted 23 September 2015 - 23:06

drustvo manja pomoc, danas mi komunalna ostavila obavestenje o nepropisnom parkiranju,e sad posto sam bio parkiran kod Bas stanice ispom mosta gde nikakvim znakom nije oznaceno da je tu zabranjeno parkiranje sta bi tu bilo pametno?

1 platiti kaznu

2podneti prituzbu ili ti zalbu

sve bi to bilo ok da pored mog automobila nije bilo jos parkirano 8 automobila i na nijednom nije bilo to sugavo obavestenje nego samo na mom,ispada da su klosari mi pisali kaznu samo zato sto je PO tablica sto me je jako iznerviralio. jel imao neko od vas neko iskustvo po pitanju komunalnih kazni za parking? posto razmisljam da podnesem zalbu na ovakvo kretensko ponasanje komunalaca.pa da se gonimo sudski.

#2 mahatma

mahatma

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1653 posts
  • LocationNovi Beograd
  • Honda Jazz 1.4 LS

Posted 23 September 2015 - 23:21

To sto nikom drugom nisu ostavili nista ti ne znaci. Da je kretenski jeste, al dzaba.
Jel su tebi ostala vozila bila sigurnost da smes tu da se parkiras?

#3 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara

Posted 23 September 2015 - 23:32

pa naravno, vidim nema znaka da je na tom mestu zabranjeno parkiranje, a uz to jos dosta njih parkirano pa reko zasto da se i ja neparkiram, kad ono svi stoje a  meni zadenuto obavestenje. znaci skrenuo sam kad sam video :angry:

#4 laki72

laki72

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 1360 posts
  • LocationBelgrade
  • Toyota Auris, Mitsubishi Galant, Punto classic

Posted 23 September 2015 - 23:57

Miksa, zao mi je sto moram da te razocaram, ali po novom (sada vec starom) ZOBS-u nema parkiranja nigde osim ako je znakom naglaseno da se sme parkirati.
Jeste idiotski, ali tako je.
I veruj da takve kazne komunalci pisu svakodnevno, cak i po periferiji, a kamoli u centru.
Pisu prijave i za parkiranje na zelenoj povrsini, iako je (doduse divlji) parking napravljen pre vise od 30 godina.

#5 novakno1

novakno1

the rock does not stop until I lose my licence

• Učlanjen
  • PipPip
  • 242 posts
  • LocationBeograd
  • Toyota Avensis LB 1.8

Posted 24 September 2015 - 00:32

Ако имаш времена жали се... Било би добро да имаш датумирану фотографију да је само теби стављена 'казна'... Немају ни они права селективно да пишу те карте...
Али мораћеш да платиш, па тек онда да се судиш, требаће ти адвокат, трошкови... Добићеш само надокнаду тих трошкова и 'казне'... Време ти неће платити...
На притужбе нико ти неће изаћи у сусрет...
П.С. Ту обично неко стоји да узме коју кинту за паркинг и онда 'дели' са 'неким'

#6 NenadRAV4

NenadRAV4

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1199 posts
  • LocationBeograd
  • Corolla ee90 1.3, RAV4 2.2 D4D

Posted 24 September 2015 - 01:45

Drugar je imao slicno iskustvo po pitanju parkiranja, parkirano bilo koliko hoces automobila i godinama parkiraju, samo jedan dan lepo 3-4 pauka odjednom i nose sve redom. Na kraju kad je ovaj pitao policajca zasto nose i pisu kazne kad nigde ne pise da ne sme, dobio je identican odgovor kao sto je laki72 napisao: ,,A gde pise da sme?".
Tako da barem u sirem centru grada parkiraj samo gde je obelezeno, veruj mi iz iskustva pricam (znam gomilu mesta po gradu gde bi rekao moze da se parkira, vidis jos 20 vozila parkirano, a samo odjednom pauk i cao svi), ta kazna za parkiranje je sitnica u odnosu na pauka.
Probaj da platis u roku od 7 dana pola sume, ako to moze za taj tip kazne.

#7 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid
  • Toyota Yaris 1.5VVT-i TS

Posted 24 September 2015 - 12:55

miksa- ako nema označeno da je parkiranje dozvoljeno ili bar da je pravo urađeni parking, a nema znaka( kod nas puno urađenih parkinga nema znaka ) , onda ne smeš da se parkiraš!!! Može pisati samo tebi ili svima to nema veze. Nemoj da se tužiš , samo će te koštati još više. Jbg , zadesilo te ovaj puta, drugi puta pazi gde staješ. Ne znam da li za kaznu parkiranja vredi ono samo pola ako je u roku 7 dana, ali probaj. 

#8 GoForit

GoForit

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 946 posts
  • LocationZvezdara
  • Auris ADE 150L

Posted 24 September 2015 - 13:34

Miksa, zao mi je sto moram da te razocaram, ali po novom (sada vec starom) ZOBS-u nema parkiranja nigde osim ako je znakom naglaseno da se sme parkirati.

Zaboravili jos da ukinu znak zabranjeno parkiranje, on sad nema nikakvu funkciju .

#9 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara

Posted 24 September 2015 - 15:11

Znaci ipak bolje da platim,nije mi problem da platim nego me nervira to da placam kazne bukvalno zatö sto vozim auto koji nije bg table,ovo mi je druga od retardiranih komunalaca za parking,prva mi je isto bila kao i ova za parking i isto su samo meni prikacili pored jos 10-tak vozila koja su na istom mestu bila parkirana.

#10 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid

Posted 24 September 2015 - 19:31

Jbg, naleteo si. 

#11 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara

Posted 24 September 2015 - 19:44

jbg naletimo mi koji nismo beogradjani. sta ces srpska posla, :)

#12 laki72

laki72

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 1360 posts
  • LocationBelgrade
  • Toyota Auris, Mitsubishi Galant, Punto classic

Posted 24 September 2015 - 21:26

pa vidi miksa, sad mi vec obrazlozenje koje pises malo skakuce po ganglijama :)
Naime, ne placas ti kaznu jer nisi beogradjanin, vec zato sto si napravio prekrsaj. to je cinjenica.

Ako ti je neka uteha i ja sam svojevremeno kaznjen u LuLucici kod Pozarevca za smesno prekoracenje brzine iako sam zurio u bolnicu zbog tastovog zdravstvenog stanja. Ne bi to bio problem da neposredno pre zaustavljanja pored mene nije projurio lik koji je isao sigurno preko 120km/h u naseljenom mestu (inace ga poznajem), a policajac nije hteo da ga zaustavi (ocito i on ga poznaje) ;)

e taj MB E270 je slucajno imao PO tablice :D

jebiga, sta da ti kazem, najbolje je da platis i probas sto pre da zaboravis nemio dogadjaj

#13 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid

Posted 24 September 2015 - 21:35

Najbolje je da plati , slažem se sa tim. Što se tiče toga da je najebo on a ne ostali jer nije imao BG table, tu se slažem s njim. Besan je zbog toga , već sam napomenuo par puta, nalete je sad on, sutra neko drugi... To je normalno. I u Šidu najebe onaj koji ima BG table , a ne ŠI :) , uvek "strane" tablice pre nadrljaju nego "domaće" . To je tako svugde , neko nepisano pravilo :).

#14 Spig

Spig

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 55 posts
  • LocationNovi Sad
  • Toyota Auris 1,3 Style

Posted 24 September 2015 - 22:20

Nekada je bilo dozvoljeno sve što nije zabranjeno a sada je zabranjeno sve što nije dozvoljeno...

Sve to ima svoje ime ali ne bih sada o tome..

Plati pa zaboravi što pre.. Pravda je čudna igračka..

#15 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara

Posted 24 September 2015 - 22:25

pa nista,hvala na savetima drustvo. odoh sutra to da resim i platim mada nisam bas zadovoljan al sta ces.  sto se mora nije tesko ;)

#16 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid

Posted 25 September 2015 - 09:39

Jbg, teško je , kako nije teško :) . Mene je u HR zaustavila policija i platio 70e za bez veze. Puko sam bio, malo falilo da se ne potučem s njim. Klinac bio sa mnom pa sam se suzdržavao. Rekao sam mu u lice " dabogda ti deci za lek trebalo " . Kao ne mogu tako s njim pričati, reko video bi kako mogu s tobom pričati, samo da mi mali nije ovde. Znaš kad čovek zamrači pa ide do kraja. Sud, država te ne j... ni 5% i naravno na kraju platio. Inače imam dvojno državljanstvo pa sam zbog toga išao do kraja, ako se neko pita kako sam u stranoj zemlji se sudio i sl. Razlog je bio što sam išao za likom koji konstantno vozi 50 na putu gde je ograničenje 90 i celo vreme policija je išla iza mene.  Vidim ih i naravno da neću da pravim prekršaj kad ih vidim iza mene. Bio je zavoj i puna linija i normalno izašli iz zavoja, pravac i put kao autoput i 1 metar(al stvarno 1 m) pre kraja pune linije već na debelom pravcu sam krenuo u obilaženje i posle 2 km posle toga oni upale rotaciju i zaustave me. Možeš misliti to objašnjenje kad me je kažnjavo. Zato sam već napisao da shvatam bes, jer tebi visi kazna , a drugima ne. Moraš na kraju platiti i to ti je pa kad naletiš jbg :) !

#17 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara

Posted 25 September 2015 - 17:19

e znaci stasno, kad covek hoce da plati nemoze. danas odem da platim kad ono poslali u policiju da traze da im se dostave podaci o autu i vlasniku da bi poslali na kucnu adresu,pa tako da moram u utorak ici  kad im stigne iz saobracajne podaci :angry:

#18 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara

Posted 18 March 2016 - 20:53

Uskoro nova ovlašćenja komunalne policije
Još jedna policija protiv vozača

Nova briga za vozače – izmenama i dopunama Zakona o komunalnoj policiji, proširena je nadležnost njihovih pripadnika, pa će osim sankcionisanja nepropisnog parkiranja, uskoro moći da pretresaju vozila, da legitimišu vozače koji se nađu na mestu prekršaja, pa čak i da ih vežu pod određenim okolnostima. Koje će sve greške vozača kažnjavati komunalni policajci i koliko iznose kazne za svaki učinjeni prekršaj.

Izgleda da nije dovoljno što je saobraćajna policija pooštrila kriterijume pa kažnjava i najmanje prekoračenje brzine, već sada vozači protiv sebe imaju još jednu policiju – komunalnu. U stvari, imali su je i do sada, ali su poslednjim izmenama i dopunama Zakona o komunalnoj policiji njihovi pripadnici dobili nova, šira ovlašćenja, od kojih se neka odnose direktno na vozače…

Kompletan tekst možete pročitati u reviji SAT Plus br. 389 od 10.03.2016. godine
Ukupan broj strana: 2

Attached File  10363543_554592071384630_1960415141619828935_n.jpg   80.81KB   18 downloads

#19 Bauk011

Bauk011

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 286 posts
  • E12 Wagon 4zz-fe

Posted 09 April 2016 - 20:26

Ovo je verovatno uvod u ono sto smo sumnjali u prethodnih nekoliko meseci, od zatamljenja stakala.

Namazimo se lepo da guza manje boli ;)

http://www.b92.net/b...&nav_id=1117878

#20 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara

Posted 09 April 2016 - 20:56

:angry: za neverovati dokle ce ovo ici sa kretenskim pravilima i zakonima :angry:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users