Jump to content

Dragi forumaši,

TOYOTA club Serbia forum će ostati aktivan i funkcionalan do daljnjeg.
Forum će raditi normalno bez ikakvih prekida u kontinuitetu.

Dobrodošli na forum!

P.S.
Nakon registracije, napravite novu temu u sobi Parking kako bi ste se predstavili. Tada otključavate pristup svim ostalim sobama i temama foruma.

Photo

Toyota Corolla najpouzdaniji auto

toyota tojota najpouzdanija corolla korola prius lexus leksuz najpouzdaniji

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Mr Nebojša

Mr Nebojša

TcS Team

• Validating
  • PipPipPip
  • 2981 posts
  • LocationČačak
  • GT86 & Celica GT4

Posted 11 December 2015 - 15:55

Toyota Corolla najpouzdaniji auto

(Economy.rs, 11. decembar 2015.)

1449778392najpouzdaniji-automobili.jpg

Bliži se kraj godine i vreme je da se svedu liste najboljih i najgorih u mnogim kategorijama pa je tako agencija CarMD objavila ovogodišnje istraživanje pouzdanosti CarMD Vehicle Health Index Manufacturer & Vehicle Reliability Rankings automobila, posebno polovnih.

Istraživanje CarMD-a beleži hiljade problema sa automobilima i troškove opravke u okviru nacionalne mreže tehničara i servisa širom SAD.

• Neverovatno, ali Hyundai proizvodi najpouzdanija vozila, dok se na drugom mestu našla Toyota. Među prvih pet proizvođača sa najpouzdanijim vozilima nalaze se i Honda, Ford i Chrysler.

• Najjeftiniji brend kada su u pitanju popravke je Ford, sa prosečnim računom od 309,55$, dok je ubedljivo najskuplji Nissan sa 430,83$ cene popravke.

• Kada su u pitanju modeli, Toyota Corolla 2015 je najpouzdaniji automobil na tržištu. Među prvih pet nalaze se i Lexus ES 2013, Toyota Prius 2014, Toyota Avalon 2013 i Honda Fit 2013.

• Što se tiče najnepouzdanijih automobila, najgori automobil je Toyota Prius C, dok se među najgorima nalaze i BMW 428 2014, Buick Encore 2014, BMW 528 2011 i Mazda Mazda5 2013.

Pouzdanost automobila gledano po segmentima

• Compact: 2015 Toyota Corolla
• Minivan: 2014 Chrysler Town & Country
• Sedan: 2013 Toyota Avalon
• Luxury: 2013 Lexus ES
• Full-Sized SUV: 2008 Volvo XC70
• Wagon/Crossover SUV: 2014 Ford Edge
• Truck: 2014 Ford F-150
• Hybrid: 2014 Toyota Prius
• Electric: 2013 Ford C-MAX

#2 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara
  • TOYOTA COROLLA GTI AE92 4AGE REDTOP SMALLPORT

Posted 11 December 2015 - 18:52

iznenadjujuca lista,i zbog Hyundai>a i zbog Priusa. iskeno mene je bas iznenadila :)

#3 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid
  • Toyota Yaris 1.5VVT-i TS

Posted 11 December 2015 - 19:11

Hyundai me nije iznenadio, ja to stalno pričam da su extra što se kvaliteta tiče. Čak je i nemački ADAC pre tri godine proglasio Hyundai za najkvalitetniji te godine , tj. sa najmanje kvarova. Iskreno, koliko sam čitao po kojekakvim forumima i nekim testovima, Toyota je malo popustila u zadnjih 5 godina. Još je sam vrh , ali nije više toliko nadmoćna, govorim o kvalitetu.

#4 laki72

laki72

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 1360 posts
  • LocationBelgrade
  • Toyota Auris, Mitsubishi Galant, Punto classic

Posted 11 December 2015 - 19:49

Da, ali toyota ne 'fingira' za potrosnju za 20-25% ;)

#5 Piske

Piske

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1930 posts
  • LocationBeograd
  • Bmw E36 320i

Posted 11 December 2015 - 19:50

Ovo je izveštaj iz Amerike. Pitanje koji su motori u tim kolima. Sumnjam da su isti kao i kod modela za Evropsko tržište. Šteta što nisu dali taj podatak. 

#6 Vedo

Vedo

Member

• Forumaš
  • PipPip
  • 146 posts
  • LocationKutina (HR)
  • Toyota Yaris 1.0 VVT-i

Posted 11 December 2015 - 20:00

Koliko sam pratio i čitao, Toyota nije popustila koliko se je Hyundai poboljšao tj. poboljšavaju stvari vrlo brzo dok je Toyota tu sporija. Kao što piše u tekstu recimo, Toyota je na istoj listi bila 3. prošle godine, ove godine je 2. Hyundai je bio drugi prošle godine, dok je ove godine prvi. Razlika je minimalna u biti. Kada se pogleda broj modela i njihova pouzdanost, Toyota je tu uvjerljivo prva. Zanimljivo je da je JD Power tablica pouzdanosti potpuno drugačija, Lexus i Toyota su ispred Hyundai-a, i to poprilično...

Isto tako, koliko pratim, Akio Toyoda je najavio da neće više biti fokusirani samo na rast prodaje već će se pobrinut da se eliminiraju opozivi i da se još dodatno podigne kvaliteta...

#7 Vedo

Vedo

Member

• Forumaš
  • PipPip
  • 146 posts
  • LocationKutina (HR)
  • Toyota Yaris 1.0 VVT-i

Posted 11 December 2015 - 20:29

2015_VDS_Slide1_0.jpg

#8 MikSa

MikSa

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 2168 posts
  • LocationZvezdara
  • TOYOTA COROLLA GTI AE92 4AGE REDTOP SMALLPORT

Posted 11 December 2015 - 22:44

Koliko sam pratio i čitao, Toyota nije popustila koliko se je Hyundai poboljšao tj. poboljšavaju stvari vrlo brzo dok je Toyota tu sporija. Kao što piše u tekstu recimo, Toyota je na istoj listi bila 3. prošle godine, ove godine je 2. Hyundai je bio drugi prošle godine, dok je ove godine prvi. Razlika je minimalna u biti. Kada se pogleda broj modela i njihova pouzdanost, Toyota je tu uvjerljivo prva. Zanimljivo je da je JD Power tablica pouzdanosti potpuno drugačija, Lexus i Toyota su ispred Hyundai-a, i to poprilično...

Isto tako, koliko pratim, Akio Toyoda je najavio da neće više biti fokusirani samo na rast prodaje već će se pobrinut da se eliminiraju opozivi i da se još dodatno podigne kvaliteta...

Jd  tabela pokazuje da je Toyota ispred Hyundai>a sto je ok, samo to da je buick i cadillac tako visoko kotiran nikako mi neide. msm moje neko misljenje da je ta tabela zasluzila malo korekcije ;)  :toyo:

#9 Vedo

Vedo

Member

• Forumaš
  • PipPip
  • 146 posts
  • LocationKutina (HR)
  • Toyota Yaris 1.0 VVT-i

Posted 11 December 2015 - 23:14

Mislim da se razlike pojavljuju i zbog različitih stvari koje se testiraju ili ispituju u svakom testiranju. Npr. cijene popravaka, sami broj popravaka, pouzdanost vozila tj. koliki je postotak vozila koja baš stanu na cesti itd...

Also tagged with one or more of these keywords: toyota, tojota, najpouzdanija, corolla, korola, prius, lexus, leksuz, najpouzdaniji

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users