Jump to content

Dragi forumaši,

TOYOTA club Serbia forum će ostati aktivan i funkcionalan do daljnjeg.
Forum će raditi normalno bez ikakvih prekida u kontinuitetu.

Dobrodošli na forum!

P.S.
Nakon registracije, napravite novu temu u sobi Parking kako bi ste se predstavili. Tada otključavate pristup svim ostalim sobama i temama foruma.

Photo

Toyota corolla 1.33 vvti molim za brze odgovore

corolla 1.33vvti pomoc

• Please log in to reply
47 replies to this topic

#41 observer

observer

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 60 posts
  • LocationNovi Sad
  • VW Polo 1.6 TDI

Posted 03 April 2016 - 10:28

Heheeheh jeste da sam vlasnik VW ali nisam debil :-) :-) :-)

Motori su isti a to je ono sto me je najvise zanimalo - test voznja. Razlika u tezini je negde oko 60 kg sto ne bi trebalo da puno utice na utiske u testu. Sta da se radi kada diler ne moze da obezbedi testnu Corollu 1.3.

Sto se tice farova, redizajn Corolle krece od maja, juna i ovo sto pricam o sijalicama ce za nju tek da bude aktuelno, odnosno stari model moze ds se poruci jos samp nekoliko dana (ne citate pazljivo). Kod Aurisa je aktuelno od pre mesec-dva.

#42 observer

observer

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 60 posts
  • LocationNovi Sad
  • VW Polo 1.6 TDI

Posted 03 April 2016 - 10:53

http://blog.toyota.c...esign-explained

Misterija je resena - komplet farovi su LED :-)
Sve je u redu, radni vek 100.000 sati :-)

Ovakav dizajn ce uskoro imati i Corolla.

#43 GoForit

GoForit

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 946 posts
  • LocationZvezdara
  • Auris ADE 150L

Posted 03 April 2016 - 11:36

Sacekaj novu Corollu, vizuelno dosta obećava.
31cb48ebb5709a023dfca0a1a050d701.jpg

#44 observer

observer

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 60 posts
  • LocationNovi Sad
  • VW Polo 1.6 TDI

Posted 03 April 2016 - 13:09

Brutalno izgleda!
I moderno i klasicno u isto vreme (bas ono sto ja kao konzervativni kupac trazim).
Sto kazu - dizajn koji ce da traje.
Mehanicki ce to biti sve manje-vise isto, osim sto se ocekuju i turbo 1.2 motori (sa svojim vrlinama i manama).
Ovo vredi sacekati!

#45 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid
  • Toyota Yaris 1.5VVT-i TS

Posted 03 April 2016 - 13:11

Piske, i meni je Corolla na oko ozbiljniji auto, ali čitao sam na više mesta i svugde piše da je ustvari Auris ozbiljnije napravljen od Rolle i zato je i skuplji. Ne sećam se tačno , ali nabrajali su te komponente koje se različite i zašto je Auris ozbiljniji. Opet , moje mišljenje je da nema lošeg novog auta i sve su to neke nijanse koje spadaju u lični ukus i potrebe. Nekome je taj 1.33 motor slab, a meni je taman i kad bi kupovao, ne bi gledao nijedan drugi. 

Observer spominje i zvučnu izolaciju, koliko sam čitao na testovima se pokazala najboljom u klasi. Znači ako ga nekada i kupim , prvo uzimam Remus jer mrzim da vozim auto kojem ne čujem zvuk hahaha. 100 ljudi-100 ćudi :) ;)

#46 observer

observer

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 60 posts
  • LocationNovi Sad
  • VW Polo 1.6 TDI

Posted 03 April 2016 - 13:18

Ni meni nista bolje od 1.33 ne treba.
Postoje specifikacije 1.2 turba i naravno da su do jaja ali motor sa turbinom nije ono sto ja smatram savrsenim motorom...

#47 laki72

laki72

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 1360 posts
  • LocationBelgrade
  • Toyota Auris, Mitsubishi Galant, Punto classic

Posted 03 April 2016 - 20:28

Oko mistifikacije corola -auris i ko je bolji, "ciji je duzi". ;)
Pored (ukusno) dodatog klasicnog prtljaznika, corolla ima i 10cm duze medjuosovinsko rastojanje.
Zbog toga (i kilaze) je za nijansu meksa, a ta nijansa je tolika da je u svakodnevnom koriscenju vecina vozaca nece ni osetiti.

Osim toga bitnije razlike nema.

Cana na koju se poziva @matori je posledica proizvodnje u UK gde radnik ne sljaka "za kokice" kao u Turskoj.
Razlog iskljucive proizvodnje u UK za razliku od prethodne generacije Aurisa koja se radila i u UK , ali i u TR je smanjenje troskova, a posto se hibridni pogoni proizvode u UK, to je bio logican izbor, jer se Auris nudi i sa tim pogonom.

Da neko ne pomisli kako su Toyote iz TR lose, nek pogleda dugogodisnje kotiranje odnosa kvaliteta izmedju druge generacije modela Corolla Verso (kasnije samo Verso) i Corolle i bice mu jasno da modeli iz "male azije" nisu nista losiji, a ponekad su i bolji od UK modela.

Glavni faktor izbora corolla - auris je stvar licnog ukusa (heč ili sedan) i stvar potreba za povremenim prevozom kabastog tereta gde se pokazuje prednost petih vrata.

#48 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid
  • Toyota Yaris 1.5VVT-i TS

Posted 03 April 2016 - 21:24

Laki- ma nije to vezano za proizvodnju, bilo je neke razlike u filozofiji izrade. Kad budem imao vremena potražit ću na netu. Uglavnom su to nijanse koje idu u prilog Aurisu, ali opet napominjem , nijanse. Sve se to opet svodi kome šta treba i kako kome estetski izgleda. 

Observer- lično nisam neki zaljubljenik u turbinu, a što se tiče tih malih motora sa turbinom pogotovo pa makar ih i Toyota sklapala :)

Also tagged with one or more of these keywords: corolla, 1.33vvti, pomoc

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users