Jump to content

Dragi forumaši,

TOYOTA club Serbia forum će ostati aktivan i funkcionalan do daljnjeg.
Forum će raditi normalno bez ikakvih prekida u kontinuitetu.

Dobrodošli na forum!

P.S.
Nakon registracije, napravite novu temu u sobi Parking kako bi ste se predstavili. Tada otključavate pristup svim ostalim sobama i temama foruma.

Photo

Misljenje o RAV-4

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Pedja019

Pedja019

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 7 posts
  • RAV 4

Posted 22 March 2016 - 02:19

Molim za savet o RAV 4. Gledam da kupim od 2003-2005 godista i zanima me vase misljenje o toj seriji, koji su se motori najbolje pokazali? Sta da gledam pri kupovini i sve sto ide uz kupovimu toyotinog polovnjaka(potrosnja, servisi).

Unapred zahvalan, pozdrav!

#2 Dadomonte888

Dadomonte888

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 644 posts
  • Location-
  • 2007 Toyota Yaris 1.3

Posted 22 March 2016 - 09:38

Ja sam svojevremeno htio da pazarim model o kojem ti govoriš, pa sam tada malo tražio po netu... Ono što sve rav4 dizelaše, a siguran sam i sve ostale dizelaše bije loš glas jeste taj famozni plivajući zamajac. Navodno postoji zamjena na fiksni zamajac, ali nemam nikakvog iskustva.  Takođe bi trebalo provjeriti turbinu i dizne.  Ukoliko želiš da pazariš benzinca, nećeš imati problema sa navedenim stvarima.  Prelistaj malo teme u parking sobi, Nessa je imao rav4 benzinca, pročitaćeš njegova iskustva.  Uglavnom, gdje god sam pročitao nije bilo kojekavih negativnih komentara, i uglavnom su  ljudi mijenjali potrošne stvari...Inače rav4 2004-2005 je po meni najljepši rav4 koji je toyota napravila.  Volio bih da ga kupim jednog dana.

Srećna trgovina i pohvali se u parking sobi sa kupovinom!

#3 Pedja019

Pedja019

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 7 posts
  • RAV 4

Posted 22 March 2016 - 09:45

Ako Bog da pa bude rodna godina i bude meda eto RAV4.

#4 Pedja019

Pedja019

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 7 posts
  • RAV 4

Posted 22 March 2016 - 20:11

Gledam sad jako malo benzinaca na polovnim automobilima, sve dizelasi. Jel benzinaca nema puno ili su dobre pa se ne prodaju? :)

#5 Nessa

Nessa

TcS Team & Racing Crew

• Moderators
  • PipPipPip
  • 3528 posts
  • LocationBeograd
  • Celica 5th gen.

Posted 23 March 2016 - 12:26

Uglavnom su dobri, ali ugradi kuku i prikolicu sa cisternom, bas mnogo trose po gradu, al se zato ne kvari nista :) 7 god sam posedovao 2.0 benzin, 2003 year, sem redovnih servisa i po kojeg potrosnog dela nista nisam pipao. Prodao ga drugaru jer je bas smarao da ga kupi a i nama (zeni) malo dosadio.

#6 Pedja019

Pedja019

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 7 posts
  • RAV 4

Posted 23 March 2016 - 12:34

Hvala na odgovoru, u svakom slucaju kuka ce trebati i zbog pcelarstva :D

#7 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid
  • Toyota Yaris 1.5VVT-i TS

Posted 23 March 2016 - 18:02

Moja sestra je imala 1.8 benzin, 2004. god. Kupili su ga novog i pre 3 godine prodali. 200 000km i nikad nijedan kvar. Bili prezadovoljni. Ja se razmišljao da ga kupim od nje , ali mi je jednostavno prevelik bio. Posle su kupili Hilux i Auris :) . Posle iskustva sa RAV-om , samo Toyota :)

#8 Nessa

Nessa

TcS Team & Racing Crew

• Moderators
  • PipPipPip
  • 3528 posts
  • LocationBeograd
  • Celica 5th gen.

Posted 23 March 2016 - 23:23

Bolje sto nisi kupio. Kao imas jeep a u stvari taj 1.8 nema 4x4 :)

#9 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid
  • Toyota Yaris 1.5VVT-i TS

Posted 24 March 2016 - 13:37

Ma nije meni ni trebalo 4x4. nigde ja sa asfalta ne bi silazio :) . To meni ne igra nikakvu ulogu. Bio mi je lep i znao sam auto, ali jednostavno nisam imao potrebu za tolikim autom. Ja sam ljubitelj B segmenta, eventualno C , ali baš ako ima potreba. Kad mene vide drugari u Yaretu, komentar je , baš ti stoji ili to si ti :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users