Jump to content

Dragi forumaši,

TOYOTA club Serbia forum će ostati aktivan i funkcionalan do daljnjeg.
Forum će raditi normalno bez ikakvih prekida u kontinuitetu.

Dobrodošli na forum!

P.S.
Nakon registracije, napravite novu temu u sobi Parking kako bi ste se predstavili. Tada otključavate pristup svim ostalim sobama i temama foruma.

Photo
- - - - -

Boris Yaris Verso 1.3 VVT-i 2001.

Yaris Verso YarisVerso Toyota

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 HELL

HELL

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 7 posts
  • Yaris Verso 1.3 VVT-i 2001. godiste

Posted 31 May 2016 - 15:29

Pozdrav svima. Moje ime je Boris I dolazim iz Zrenjanina. Od juce sam vlasnik Yaris Verso 1.3 VVT-i 2001. Ovo je moje prvo vozilo tako da su svi predlozi dobrodosli :). Posto sam automobil kupio iz uvoza planiram da odmah uradim servis ulja I filtera (ako treba jos nesto slobodno recite).
​Pogledao sam ovaj video za Board koji je postavio kolega na youtube. Ja kod mene na boardu ne mogu da dobijem ovu informaciju za RANGE, odnosno koliko mi je preostalo km sa trenutnom kolicinom goriva. Moze pomoc?

​Evo I slika vozila ovako na brzinu.

Attached Files

#2 pex77

pex77

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 635 posts
  • LocationVelika Plana
  • Toyota Yaris 1.3 Linea Luna

Posted 31 May 2016 - 16:21

Dobrodoša Borise . Lepa boja i još bolji Yaris Verso . Takav sam tražio, ali mi iskrsnu zelenko. Ovakav isti ima kod mene u mestu. Doteran iz Švajcarske u perfektnom stanju i čovek je tamo, samo ga vozi kad kad i to kad dodje na odmor. Jedina razlika u izgledu izmedju tvog Yarisa i ovog kod mene je što ovaj ovde ima alu felne. Ako ga ikad bude prodavao, rado bih bio kupac. Odoh malo van tvoje teme, ali želja je želja. Eto ti malog predloga, da ako iskrnu neke lepe alu felne da ih kupiš za letnji set, a ove na njemu za zimski. Uradi ulje, sve filtere, i ako je to sve, sipaj gorivo i uživaj. Od ulja sipaj sintetiku 5w-30 ili 5w-40. Od proizvodjača Eneos, Motul... . Kod mene je Motul 8100 Eco-Nergy 5w-30. Drug @matori sipa Eneos 5w-40. Nećeš pogrešiti ni sa jednim od ova dva. Moja preporuka za delove ide Triu iz N. Sada. Vidi zameni odmah i svećice. Proveri ulje za kočnice i rashladnu tečnost. Kaiševe. Za šta god si siguran da je skoro menjano ti sačekaj sledeći interval zamene. A, ako nisi, zameni sve nabrojano i uživaj. Veruj mi da drugih ulaganja teško da ćeš imati. Sve najbolje.

#3 Helens

Helens

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationNis
  • Toyota Yaris 1.0

Posted 31 May 2016 - 18:20

Dobrodosao Borise!

Yaris Verso ti je super,i pridruzujem se prethodnoj izjavi: Drugih ulaganja tesko da ces imati :toyo:

#4 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid
  • Toyota Yaris 1.5VVT-i TS

Posted 31 May 2016 - 20:22

Dobrodošao! Baš lepo Yare! 

Što se tiče saveta, Pex kako ti je rekao, sintetika 5W30ili 5W40, filter kabine, ulja, vazduha. Promeni ulje u kočionom sistemu(obavezno jer ko zna kad je menjano), svećice, PK kaiševe, prekontroliši antifriz. Pregledaj Stabilizatore jer je oni znaju otići i to je to. Sve skupa do 15 000 dinara i miran si. Postavio sam video kako se rukuje board kompjuterom pa potraži na forumu , imaš tamo sve!  Da te dugo i jeftino služi! :)

#5 HELL

HELL

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 7 posts

Posted 31 May 2016 - 22:53

Dobrodošao! Baš lepo Yare! 

Što se tiče saveta, Pex kako ti je rekao, sintetika 5W30ili 5W40, filter kabine, ulja, vazduha. Promeni ulje u kočionom sistemu(obavezno jer ko zna kad je menjano), svećice, PK kaiševe, prekontroliši antifriz. Pregledaj Stabilizatore jer je oni znaju otići i to je to. Sve skupa do 15 000 dinara i miran si. Postavio sam video kako se rukuje board kompjuterom pa potraži na forumu , imaš tamo sve!  Da te dugo i jeftino služi! :)

Pogledao sam video ali kad ja kod mene klikcem na dugme Trip dobijam samo prosecnu potrosnju, trenutnu potrosnju I prosecnu brzinu. Nemam taj Range podatak.

#6 predrag17

predrag17

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 17 posts
  • LocationLazarevac
  • Yaris 1.0 2000.

Posted 01 June 2016 - 07:56

Taj podatak za range nemam ni ja. Moguce je da se kompjuteri razlikuju.

#7 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid

Posted 01 June 2016 - 09:26

Ne bi smeli da se razlikuju jer sam imao i na Yaretu 2001. godište. Ne znam na pamet jer to ne koristim, uvek na skalu gledam koliko imam goriva :). Pogledat ću kako se isključuje ili uključuje pa javim. Taj "Range" podatak i nije tačan jer on preračunava podatke iz istorije vožnje pa pokazuje koliko bi se još moglo preći sa preostalim gorivom. Znači ne momentalnom vožnjom već prijašnjom. Npr. ako sam žustrije vozio ili po gradu i više mi ne trošio auto pa krenem na put magisrtalom. pokaže mi i 100 km manje od realnog ili ako sam išao na neki put pa mi u proseku trošio 5l magistralom , a posle se vozim većinom po gradu onda mi pokazuje više da mogu preći nego što ustvari jeste pa se zna desiti da km padne naglo. Ja sam to iz znatiželje malo pratio da vidim kako funkcioniše pa totalno batalio. Gledaj samo da naspeš goriva kada ti padne na tri crtice. Nemoj da voziš na rezervi jer gorivo hladi pumpu koja je u rezervoaru , a i neće ti povući prljavštinu ako je ima. Ovo ću pogledati pa ako nađem , javim . Računaj da ti je sa klimom potrošnja ravno pola litre veća. Uz normalnu vožnju , magistralu prelaziš sa 4,5l/100km, autoput oko 6l/100km, a grad zavisno od relacije od 6-8l/100km. Što duža relacija po gradu , to manja prosečna potrošnja. Neki prosek svega je oko 6l/100km. Ja sam išao na more sa 1,3 i prosek mi je bio 4,3l/100km. Išao magistralom. Skuter mi rtoši toliko :) . Sadašnji 1,5 mi je za nekih pola litre jači na potrošnji , ali sve je to još uvek smešno u odnosu na auta te klase i snage motora. 

#8 Helens

Helens

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationNis
  • Toyota Yaris 1.0

Posted 01 June 2016 - 09:55

Taj podatak za range nemam ni ja. Moguce je da se kompjuteri razlikuju.

Kod mene takodje nema RANGE 2002.god.

#9 marx

marx

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 199 posts
  • LocationČačak
  • Yaris

Posted 01 June 2016 - 13:27

Ni moje yare nema Range :) ostavio sam na prosecnoj potrosnji da bude i ne diram :)

Inace lepe ti je boje auto, nisam ga vidjao u toj boji dosad :) 

#10 HELL

HELL

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 7 posts

Posted 01 June 2016 - 14:24

Verovatno ta opcija zavisi od opreme samog Yarisa. Video sam da mu je rezervoar od 45 litara, jel zna neko kolika je rezerva?

#11 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid

Posted 01 June 2016 - 20:45

Tražio sam danas da li može da se isključi ili uključi ta opcija na bordu , ali ne može. Verovatno je onda kako i drugi kažu fabrički tako. Malo me čudi , al sve moguće. 

45l je rezervoar, a rezerva mislim da sam negde pročirao oko 70km. Nikada nisam bio na rezervi jer pazim da mi je pumpa uvek u gorivu i da ne povuče mulj. 

#12 Piske

Piske

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 1930 posts
  • LocationBeograd
  • Bmw E36 320i

Posted 01 June 2016 - 20:56

Kada ostane 10l u rezervoaru pali lampicu. Tako je pisalo u uputstvu koje sam dobio uz auto.

#13 HELL

HELL

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 7 posts

Posted 03 June 2016 - 15:45

Pozdrav drugari danas mi se u toku voznje upalila ova lampica na displeju.​

Jel moze neko da mi kaze sta predstavlja I kako da je otklonim?

Attached Files

#14 Bauk011

Bauk011

Member

• Učlanjen
  • PipPip
  • 286 posts
  • E12 Wagon 4zz-fe

Posted 03 June 2016 - 15:47

Rashladna tecnost ili hladan motor

#15 Vedo

Vedo

Member

• Forumaš
  • PipPip
  • 146 posts
  • LocationKutina (HR)
  • Toyota Yaris 1.0 VVT-i

Posted 03 June 2016 - 15:48

To se je i meni palilo kada mi je bio neispravan termostat u (polu)otvorenom položaju tj. nije ga bilo u motoru.

#16 predrag17

predrag17

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 17 posts
  • LocationLazarevac
  • Yaris 1.0 2000.

Posted 03 June 2016 - 21:17

Zar to nije lampica koja je upaljena dok motor me postigne radnu temperaturu? I ja sam se bio odsekao pošto prvih par dana nisam konstatovao da je uvek upaljena dok se motor ne zagreje.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока

#17 Nessa

Nessa

TcS Team & Racing Crew

• Moderators
  • PipPipPip
  • 3528 posts
  • LocationBeograd
  • Celica 5th gen.

Posted 03 June 2016 - 22:01

Tako je, to je lampica koja se pali dok se motor ne zagreje. Zlo i naopako je ako promeni boju u crvenu.

#18 pex77

pex77

Advanced Member

• Učlanjen
  • PipPipPip
  • 635 posts
  • LocationVelika Plana
  • Toyota Yaris 1.3 Linea Luna

Posted 03 June 2016 - 22:06

Napisao je u toku vožnje, a što je napisao Vedo, moguće da je termostat. Jedino, ako nije dobro definisao, pa misli na trenutak kad upali auto i krene u prvih minut dva, onda i treba da svetli plavo.
Kad postigne radnu temperaturu, onda se ugasi. Nikako ne treba da svetli non stop.
Ako svetli stalno, onda pravac dijagnostika.

#19 matori

matori

Advanced Member

• Forumaš
  • PipPipPip
  • 2064 posts
  • LocationŠid

Posted 03 June 2016 - 22:15

Vedo ti je dobro rekao! Ako se u toku vožnje upalila onda je termostat 100%. Ona treba da se upali kad se auto upali i gori dok se auto ne ugreje(2-3km, leti i manje). Ako se pali u toku vožnje to znači da je termostat riknuo i treba da se menja. Nije ništa strašno, mislim oko 1500din, možda i manje. 

#20 HELL

HELL

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 7 posts

Posted 03 June 2016 - 23:43

Napisao je u toku vožnje, a što je napisao Vedo, moguće da je termostat. Jedino, ako nije dobro definisao, pa misli na trenutak kad upali auto i krene u prvih minut dva, onda i treba da svetli plavo.
Kad postigne radnu temperaturu, onda se ugasi. Nikako ne treba da svetli non stop.
Ako svetli stalno, onda pravac dijagnostika.

Upravo sam to mislio kad upalim auto I par minuta posle toga svetli pa se onda ugasi. Dobro je da je sve ok ako sam dobro razumeo :)

Also tagged with one or more of these keywords: Yaris, Verso, YarisVerso, Toyota

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users