Jump to content

Dragi forumaši,

TOYOTA club Serbia forum će ostati aktivan i funkcionalan do daljnjeg.
Forum će raditi normalno bez ikakvih prekida u kontinuitetu.

Dobrodošli na forum!

P.S.
Nakon registracije, napravite novu temu u sobi Parking kako bi ste se predstavili. Tada otključavate pristup svim ostalim sobama i temama foruma.

Photo

Toyota Yaris - lampica za ulje u motoru

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 miljana

miljana

Newbie

• Forumaš
  • Pip
  • 2 posts
  • LocationBeograd
  • Toyota Yaris

Posted 05 January 2018 - 11:19

Pozdrav svima,

želim sa vama da podelim problem koji imam sa svojom Tojoticom.

Ovako, u pitanju je Yaris japanac, 2002 godište, benzinac 1.0. Kod mene je par godina i sjajno me je služio, kao i dugogodišnju prethodnu vlasnicu,  moju koleginicu sa posla. Problem je počeo posle udesa koji sam imala pre 3 meseca. Auto je udaren u zadnji branik, tj. tako je izgledalo dok nismo podigli tapacirung i videli da se malo pogužvao i ispod. Nisam ga vozila jedno mesec dana dok nisam rešila isplatu sa osiguranjem. Limar ga je zatim stavio na panter i vratio na fabričke mere(valjda sam se  dobro izrazila)urađeno je i centriranje trapa i mali servis kojem je svakako bilo vreme. Limar je primetio da se pali lampica za ulje u nekom trenutku i to mi je odmah javio dok je auto bio kod njega u radionici. Kad sam ga preuzela normalno se ponašao u vožnji, ali ta lampica za ulje i dalje treperi. Nekad prvih 5 minuta vožnje, nekad se ne pali uopšte. Nema razlike da li je na leru ili u brzini, da li stoji ili se kreće. Samo kao da nekad odluči da gori , a nekad ne. Nivo ulja sam proverila na ravnom i dok je hladan motor i sve je ok, nigde ne vidim da ima ulja kad otvorim haubu, ako uopšte gledam gde treba :) Zamenili smo davač pritiska ulja. Prestala je da svetli lampica... na dva dana...  :angry:  Svi živi su spojili praznike, i ja čekam utorak da ga majstor pogleda. Danas ne treperi, već svetli punim sjajem. Ali auto normalno ide. Eno ga ispred zgrade, došla sam prevozom na posao. Raspitala sam se za uljnu pumpu, našla sam polovnu za 6000, ali se čeka. Kažu mi da sam prva koja je tražila uljnu pumpu za yarisa. U pripravnosti sam da je poručim ako majstor kaže...

Eto ako može neki savet...

Hvala ljudi

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users